استروئید

فواید و عوارض سوستانون ۲۵۰ + کاربرد سوستانون در بدنسازی

فواید و عوارض سوستانون 250 در بدنسازی-

سوستانون از ایمن ترین هورمون های استروئیدی در بدنسازی به شمار می رود، به همین منظور قصد داریم به معرفی این استروئید محبوب در میان ورزشکاران و البته در دنیای پزشکی بپردازیم.

در این مطلب می خوانید که سوستانون ۲۵۰ چیست، همچنین تمام فواید و عوارض جانبی سوستانون 250 در بدنسازی و کاربرد آن را شرح داده ایم. علاوه بر این، از نحوه پیشگیری از عوارض دوره مصرفی سوستانون نیز مطلع می شوید.

“این مقاله توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین لازم است برای استفاده از مطالب و دوزهای مصرفی هورمون تستوسترون سوستانون، با پزشک مشورت نمایید.”

 عوارض سوستانون,عوارض سوستانون 250,عوارض سوستانون چیست,فواید سوستانون,فواید آمپول سوستانون,فواید و عوارض سوستانون,فواید استروئید سوستانون,فواید هورمون سوستانون

سوستانون 250 چیست؟ 

سوستانون 250 یک استروئید محبوب عضله ساز در بین ورزشکاران محسوب می شود، ترکیبات آمپول سوستانون 250 شامل 4 استر مختلف است که مجموع، دوز این دارو را به 250 میلی گرم می رساند و این ترکیبات شامل موارد زیر است:

سوستانون 250

نام استروئید ترکیبات / دوز
سوستانون ۲۵۰ : تستوسترون پروپیونات 30 میلی گرم

تستوسترون فنیل پروپیونات 60 میلی گرم

تستوسترون ایزوکپروات 60 میلی گرم

تستوسترون دکانوات 100 میلی گرم

سوستانون ۲۵۰ دارای فرمول مولکولی (C19H28O2) بوده که با نام شیمیایی (4-androsten-3-one-17beta-ol) و (17beta-hydroxy-androst-4-en-3-one) نامگذاری شده است. این ترکیب با نام‌ “سوستنون” و “دورا تستین” نیز شناخته می شود و در حقیقت، یک استروئید آنابولیک و داروی بهبود دهنده عملکرد ورزشی به ویژه در بدنسازی به شمار می رود.

تاثیرات این دارو در حدود 2 الی 3 ماه بعد از مصرف، در بدن قابل شناسایی بوده و عمر فعال آن حدود 15 الی 18 روز است. کمترین میزان دوز مصرفی برای مشاهده تاثیر سوستانون 250 تا 500 میلی گرم در هر 10 روز می باشد.

آمپول سوستانون ۲۵۰ در ویال‌ شیشه‌ای شفاف ارائه شده و در دسترس قرار می گیرد. در ادامه کاربرد و فواید و عوارض سوستانون 250 در بدنسازی به طور کامل شرح داده شده است:

کاربرد آمپول سوستانون در بدنسازی-

کاربرد آمپول سوستانون در بدنسازی

کاربرد سوستانون در بدنسازی، برای بهبود قدرت جسمانی، افزایش حجم عضلانی و چگالی با کیفیت است. این دارو به صورت ویال آمپول تولید می شود و مستقیم وارد سیستم گردش خون می شود. تاثیرات مصرف آن به مدت یک ماه در بدن باقی می ماند و مانند تستوسترون های دیگر، سوستانون نیز یک استروئید آندروژن با خاصیت عضله ساز است.

در واقع کاربرد آمپول سوستانون، عضله سازی خالص با کمترین احتباس آب و عوارض جانبی استروژنیک می باشد؛ این کاربرد سوستانون در بدنسازی برای ورزشکاران بسیار ارزشمند است. این ویژگی موجب شده تا انتخابی عالی و مورد علاقه برای پرورش اندام کاران و سایر ورزشکاران علاقمند به داشتن استایل عضلانی و تفکیک شده باشد.

تا اینجای مطلب خوانید که سوستانون چیست و برای چه استفاده می شود؛ اگر می خواهید بدانید فواید و مضرات سوستانون چیست و در مقایسه با سایر تستوسترون ها ایمن محسوب می شود یا پر خطر، باید بگوییم از دلایل اصلی محبوبیت این ترکیب، عوارض کمتر آن بوده و سوستانون آسیب کمتری به غدد داخلی وارد می کند.

علاوه براین ترشح آنتی بادی های بدن که با هدف مقابله با داروهای خارجی ترشح می شوند در زمان تزریق سوستانون بسیار کم است به همین دلیل می توان گفت، عوارضی ندارد یا عوارض آن بسیار ناچیز است و در ادامه به شرح کامل فواید و عوارض سوستانون آن پرداخته ایم:

فواید و عوارض سوستانون 250 

سوستانون 250 که از آن با نام “هورمون” یا “آمپول سوستانون” نیز یاد می شود، یکی از “استروئیدهای آنابولیک” موثر در عضله سازی و چربی سوزی به شمار می رود.

فواید قابل توجه در مقایسه با عوارض کم سوستانون موجب این شده است که به هورمونی محبوب برای اغلب بدنسازان حرفه ای جهت آمادگی شرکت در مسابقات تبدیل شود. ورزشکاران از سوستانون ۲۵۰ در هر دو دوره حجم و کات استفاده می کنند.

فواید سوستانون در بدنسازی چیست؟

استروئید سوستانون برای ورزشکاران، نقش قابل توجه در افزایش قدرت و حجم عضلات در کوتاه مدت دارد. به طور کلی، از فواید سوستانون در بدنسازی، می توان به تاثیر مصرف این دارو به عنوان محرک رشد برای عضله سازی و افزایش قدرت در دوره های حجم و کات اشاره کرد.

مهمترین فواید استروئید سوستانون، افزایش قابل توجه عضله و قدرت بدنی است، این ویژگی موجب شده سوستانون از محبوبیت ویژه ای در میان بدنسازان برخوردار شود.

روند تاثیرگذاری آمپول سوستانون ۲۵۰ طی دوره، آهسته بوده و در صورتی که همراه با تمرین و تغذیه صحیح باشد، می تواند تا 7 کیلوگرم عضله سازی داشته باشد. البته توجه داشته باشید که رشد عضلانی طی دوره، با مقداری احتباس آب همراه خواهد بود ولی می توان گفت مقدار آن ناچیز است؛ زیرا سوستانون یک استروئید خشک نیست و برای رفع احتباس آب اضافی در دوره کات، می توان سوستانون را با استروئید دیگر به صورت همزمان و ترکیبی مصرف کرد.


جالب است بدانید:  ترکیب سوستانون با استروئیدها


 از فواید سوستانون در بدنسازی این است که یک استروئید چربی سوز بسیار قوی بوده و به طور چشمگیری موجب کاهش چربی بدن می شود.

علاوه براین بعد از گذشت حدود 4 الی 5 هفته افزایش قدرت ناشی از مصرف استروئید کاملا قابل مشاهده است.

یکی دیگر از فواید استروئید سوستانون، افزایش استقامت حین تمرینات سنگین، کاهش احتمال آسیب های عضلانی و محافظت از توده عضلانی در برابر عضله سوزی حین دوره کات با توجه به تمرینات هوازی و رژیم های سنگین است.

اغلب استروئیدهای آندروژنیک مانند استندرون و امنادرن، موجب عارضه ژنیکوماستی در سینه مردان و تجمع آب زیر پوست می شوند؛ اما مزیت سوستانون این است که چگالی عضله خالص و با کیفیت را افزایش داده و ذخیره آب و املاح بسیار کمی دارد.


جالب است بدانید:  راه درمان بزرگی سینه مردان 


تاثیر هورمون سوستانون در عضله سازی و چربی سوزی

مزیت استروئید سوستانون برای بدنسازی

از مزیت های انتخاب استروئید سوستانون در بدنسازی می توان به تفاوت عملکرد آن با سایر استروئیدها اشاره کرد:

مکمل سوستانون در بدنسازی که به صورت ویال تزریقی تولید می شود و موجب افزایش قدرت و افزایش حجم عضلانی می شود. طول عمر و تاثیر این ترکیب معجزه گر، در مقایسه با سایر تستوسترون ها نظیر سایپونات و انانتات که هفتگی تزریق می شوند، بیشتر است.

مثال: ترکیبات امنادرن بسیار شبیه به سوستانون 250 است و می توان گفت، تفاوت سوستانون با استروئید امنادرن در وجود یک استر ایزوکپروات به جای هگزانوات بوده که یک استروئید با خواص آنابولیک و آندروژنیک قدرتمند به شمار می رود.

توجه داشته باشید که وجود استر پروپیونات در ساختار ترکیبی سوستانون 250 می تواند موجب ایجاد احساس درد و التهاب در ناحیه تزریق آمپول و گاهی نیز موجب ایجاد تب شود. این علائم با خرید ویال هایی با برندهای نامعتبر و غیراستاندارد سوستانون تقلبی بیشتر مشاهده می شود.

عملکرد سوستانون 250 در بدن به صورت مرحله به مرحله می باشد، زیرا این مکمل دارای 4 استر مختلف در ساختمان خود است که تاثیراتی متفاوت با سرعت جذب و عمر متفاوت دارند.

مثال: استر پروپیونات یک ماده سریع اثر با نیمه عمر کوتاه است اما استر دکانوات نیمه عمر بلندتری دارد، بنابراین زمانی که تاثیر یک استر کم می شود، استر دیگر همچنان به فرایند عضله سازی کمک خواهد کرد.

بنابراین مکمل سوستانون به تدریج وارد پلاسمای خون می شود و به این ترتیب تعداد دوزهای مصرفی لازم برای ورزشکاران کاهش می یابد. به همین دلیل ورزشکاران، مکمل بدنسازی سوستانون را یک انتخاب عالی برای افزایش حجم عضلانی و افزایش قدرت در تمرینات می دانند.

فواید آمپول سوستانون 250 

از فواید آمپول سوستانون 250 برای مصارف درمانی می توان به خاصیت این هورمون به عنوان یک تستوسترون، اشاره کرد که برای درمان کمبود سطح تستوسترون تجویز می شود. این هورمون نقش اساسی در بروز ویژگی های بلوغ جنسی دارد. بنابراین در ایجاد و حفظ سلامت فیزیکی، ذهنی و جنسی افراد موثر است.

سوستانون می تواند موجب افزایش تراکم مینرال‌های استخوان‌ها نیز شود. 

مردانی که دچار اختلال هیپوگونادیسم (کاهش فعالیت بیضه ها) هستند، می توانند از فواید آمپول سوستانون ۲۵۰ برای کاهش علائم مربوط به کمبود تستوسترون و رفع اختلال بیضه استفاده کنند. این مکمل دارویی، در نهایت به بهبود عملکرد جنسی، نعوظ و میل جنسی کمک می کند.


جالب است بدانید: علت کوچک شدن بیضه بدنسازان 

عوارض کوچک شدن بیضه در بدنسازی 


تزریق همزمان سوستانون با آندروژن ها می تواند به درمان بیماران مبتلا به هیپوگونادیسم که دیابت دارند کمک کند. زیرا موجب افزایش حساسیت سلول ها به انسولین می شود و سطح گلوکز را در جریان خون بیماران کاهش می دهد.

 برای درمان افراد تراجنسی می توان از  ترکیب سوستانون ۲۵۰ با آندروژن‌ استفاده کرد زیرا به القای حس مردانگی کمک می کند.

یکی از درمان های موثر برای کاهش سطح تری گلیسیریدها و (HDL) و (LDL) مصرف سوستانون است، این مکمل می تواند همزمان باعث افزایش سطح هماتوکریت و هموگلوبین شود. اما تاثیر آن بر روی سطح پادتن ویژه پروستات (PSA) بسیار ناچیز است.

 از مزیت ها و فواید استروئید سوستانون در علم پزشکی این است که تاکنون بعد از تجویز این دارو، هیچ عارضه جانبی برای پروستات گزارش نشده است البته این هورمون می تواند موجب افزایش سایز پروستات بیمار شود.

سوستانون 250 چیست-

عوارض جانبی سوستانون 250 چیست؟

سوستانون یک آندروژن قوی است که مصرف آن می تواند با عوارض همراه باشد، اما عوارض سوستانون 250 چیست؟ تاثیر آندروژنی این دارو بسیار کم است به همین دلیل عوارضی نظیر اختباس آب و نمک و ژنیکوماستی (بزرگ شدن سینه مردان) کمتر مشاهده می شود. از علائم جانبی این دارو می توان به  موارد زیر اشاره کرد:

تغییرات هورمونی و افزایش رشد موهای زائد و ریزش موهای سر

 ایجاد آکنه

چرب شدن پوست

 و …

اگر می خواهید بدانید عوارض سوستانون چیست باید بگوییم، عوارض جانبی تزریق سوستانون که احتمال آن بسیار کم بوده و در همه مشاهده نمی شود، شامل افزایش گلبول های قرمز و کاهش گلبول های سفید است. با کاهش گلبول های سفید، سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود.

علاوه بر این می تواند موجب حالت تهوع بعد از تزریق شود. از دیگر عوارض آمپول سوستانون 250، خشونت، بم شدن صدا، احتباس آب و نمک است.

 

عوارض آمپول سوستانون 250

گروهی از ورزشکاران که قصد شرکت در مسابقات را دارند، در مصرف این دارو زیاده روی کرده و دزهای بسیار بالا تزریق می کنند، این اقدام تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود زیرا با عوارض مصرف زیاد آمپول سوستانون، روبرو خواهند شد.

حداکثر دوز مصرفی سوستانون، 750 تا 1000 میلی گرم در هفته است و مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی شدیدی به همراه داشته باشد. عوارض سوستانون 250، برای تستوسترون درمانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

افزایش احتباس آب و نمک در بدن

کاهش موقت اسپرم

پوکی استخوان

تحریک شدید قوه جنسی‌

چرب شدن پوست

آکنه

رشد موی زائد

ریزش موی سر

نحوه جلوگیری از عوارض سوستانون

تا اینجای مقاله در مورد فواید و مضرات سوستانون شرح دادیم، اما برای جلوگیری از عوارض داروی سوستانون در بدنسازی می توان داروهای کاهش دهنده علائم مذکور بهره برد. به طور مثال می توان پروسکار یا پروسپان را برای موجب محدود شدن فرایند تبدیل تستوسترون به دی اچ تی (دی هیدرو تستوسترون) مصرف کرد.

در موارد پزشکی نیز در صورتی که واکنش های ایجاد شده تستوسترون درمانی با سوستانون افزایش یابد، لازم است مصرف متوقف شده، به پزشک مراجعه شود. در این حالت زمانی می توان به دوره درمان بازگشت که علائم ذکر شده به طور کامل رفع شده باشد و دوزهای مصرفی متناسب با شرایط تغییر کند. توجه داشته باشید که سوستانون بلافاصله بعد از تزریق، تولید طبیعی تستوسترون را متوقف می کند.

پیشنهاد می دهیم برای جلوگیری از عوارض سوستانون 250 از دوره پاکسازی استفاده نمایید. می توانید برای مطالعه ادامه مطلب در مورد دوره پاکسازی سوستانون لینک زیر را انتخاب نمایید:


جالب است بدانید:  دوره پاکسازی سوستانون

Sustanon_250 استروئید سوستانون 


جمع بندی مبحث سوستانون ۲۵۰

در جمع بندی مبحث سوستانون باید بگوییم، مطابق با مطالعات انجام شده عوارض سوستانون ۲۵۰ در مقایسه با سایر داروهای استروئیدی کمتر بوده و به علت فواید هورمون سوستانون که قدرت تاثیرگذاری بالا در عضله سازی، چربی سوزی، افزایش قدرت و جلوگیری از عضله سوزی در دوره کات دارد، مورد توجه ورزشکاران به ویژه بدنسازان قرار گرفته است. البته این دارو برای مصارف پزشکی جهت درمان برخی از اختلالات هورمونی نیز تجویز می شود.

تاثیرگذاری دوزهای تکی سوستانون ۲۵۰، آهسته اما پایدار بوده و لازم است حین دوره صبور باشید و از مصرف افراطی برای کسب نتیجه سریع خودداری نمایید. این استروئید یک آمپول تزریقی است که درصورت استفاده صحیح و تحت نظر پزشک می تواند برای مردان و زنان بسیار مفید و موثر باشد.

تاثیر چربی سوزی سوستانون قابل توجه است و حجم عضلانی که با مصرف سوستانون ۲۵۰ ایجاد می شود آن را به استروئیدی عالی برای عضله سازی تبدیل کرده است. اگر طی تمرینات سنگین با کاهش قدرت بدنی و استقامت روبرو هستید یا طی دوره کات و چربی سوزی با مشکل عضله سوزی روبرو می شوید، احتمالا پزشک یا متخصص در صورت صلاحدید، برای شما سوستانون تجویز خواهد کرد.

علاوه براین لازم است توجه داشته باشید که با تمام مزیت ها و فواید آمپول سوستانون ۲۵۰، در صورتی که همراه با رژیم غذایی و تمرین مناسب همراه نباشد، نمی توان از آن انتظار معجزه داشت. این استروئید مناسب استفاده همزمان با تمرینات سخت و تغذیه صحیح است؛ در این صورت، تاثیر آن برای عضله سازی و چربی سوزی در اثر افزایش سرعت متابولیسم و سوخت ساز را مشاهده خواهید کرد.

ورزشکاران مبتدی و افرادی که قبلا استروئید مصرف نکرده اند، لازم است با نظر پزشک، از دوزهای تکی سوستانون 250 استفاده نمایند. اگر قبلا از دوره های استروئید و آمپول استروئید سوستانون برای آمادگی در مسابقات یا عضله سازی و چربی سوزی استفاده کرده اید و یا در این زمینه سوالات و ابهاماتی برای شما ایجاد شده است، لطفا نظرات و پرسش های خود را در بخش دیدگاه ها با کارشناسان 66 مارکت و بازدیدکنندگان عزیز به اشتراک بگذارید:

“این مقاله توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین لازم است برای استفاده از مطالب و دوزهای مصرفی هورمون تستوسترون سوستانون، با پزشک مشورت نمایید.”

 منبع :  استروئیدها

 

 

شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را در زمینه موارد ذکر شده در بخش دیدگاهها با کارشناسان و بازدید کنندگان عزیز مطرح نمایید:

عوارض سوستانون,عوارض سوستانون 250,عوارض سوستانون چیست,فواید سوستانون,فواید آمپول سوستانون,فواید و عوارض سوستانون,فواید استروئید سوستانون,فواید هورمون سوستانون

4.6/5 - (16 امتیاز)

1 دیدگاه در “فواید و عوارض سوستانون ۲۵۰ + کاربرد سوستانون در بدنسازی

  1. Reza Mahmoodi گفت:

    سلام وقت بخیر
    من 1 سال که دارم بدنسازی کار میکنم و الان می‌خوام استرویید سوستانون 250 به مقدار 10 میل تزریق کنم.
    پیشنهاد شما چیه؟ تزریق کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *