استروئید

بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک

بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک
در این مقاله به رده بندی قدرت استروئیدها و معرفی بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک پرداخته ایم. مصرف این استروئیدها مناسب دوره حجم خشک و چربی سوزی در دوره کات است. در ادامه لیست بهترین استروئیدهای حجم خشک و چربی سوز را با تمامی مزایا و عوارض مصرف شرح داده ایم.

مطالب و مقالات 66 مارکت، برای کسب اطلاعات بیشتر است. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

 

بهترین استروئید برای حجم خشک

بهترین استروئید ها برای حجم خشک بدون چربی، شامل موارد زیر است:

1- دیانابول

2- تستوسترون

3- دکا دورابولین

4- ترنبولون

5- آنادرول

بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک

برای کسب بهترین نتیجه و رسیدن به بیشترین حجم خشک بدون چربی، به طور معمول لازم است “سه نوع استروئید” را ترکیب کنید. معمولا تستوسترون در تمام استک های انتخابی دوره افزایش حجم، یک استروئید قوی و ثابت محسوب می شود. ترکیب زیر بهترین هورمون ها برای افزایش حجم خشک محسوب می شوند:

1- تستوسترون

2- دیانابول

3- دکا دورابولین

** لازم است همیشه تستوسترون را در دوره انتخابی حجم یا کات داشته باشید؛ زیرا از عوارض منفی‌ حاصل از سرکوب تولید تستوسترون طبیعی در بدن مردان، جلوگیری می کند.

بهترین استروئید برای حجم خشک

بهترین استروئید برای دوره کات و چربی سوزی

بهترین استروئیدها برای دوره کات، چربی سوزی و تفکیک عضلانی عبارتند از :

1- آناوار (اکساندرول)

2- وینسترول

3- ترنبولون

بهترین ترکیب استروئید برای چربی سوزی

بهترین ترکیب استروئید در دوره چربی سوزی، با هدف کاهش چشمگیر چربی، هم زمان با حفظ عضلات انتخاب می شود. این ترکیب موجب عملکرد قوی در جلسات تمرینی نیز می شود. در ترکیب استروئیدهای دوره کات و چربی سوزی، معمولا تستوسترون یک استروئید ثابت و موثر در افزایش میزان تاثیرگذاری سایر ترکیبات است. بهترین ترکیب استروئید برای چربی سوزی عبارتند از :

1- تستوسترون

2- ترنبولون

3- آناوار یا وینسترول

** توجه داشته باشید که در ترکیب مذکور قدرت وینسترول از آناوار بیشتر است. آناوار به فرم گیری عضلات و جلوگیری از افتدگی بدن هنگام رژیم سخت چربی سوزی کمک می‌ کند. آناوار و وینسترول از استروئیدهای مصرفی مشترک در میان مردان و زنان بدنساز به شمار می رود. توجه داشته باشید که از آناوار و وینسترول به طور هم زمان استفاده نکیند زیرا ترکیب این دو استروئید باهم برای کبد، بسیار سمی خواهد بود.

بهترین استروئید برای چربی سوزی

** لازم است همیشه تستوسترون را در استک دوره انتخابی داشته باشید؛ زیرا از عوارض منفی‌ حاصل از سرکوب تولید تستوسترون طبیعی در بدن مردان، جلوگیری می کند.


بیشتر بدانید: بهترین استروئید با سوماتروپین


 

رده بندی قدرت استروئیدها برای دوره کات و حجم

مطابق با رده بندی قدرت استروئیدها برای دوره چربی سوزی و حجم خشک ، لیست بهترین استروئیدها برای دوره چربی سوزی و حجم خشک عبارتند از: تستوسترون، دیانابول ، ترنبولون ، دکادورابولین، وینسترول (استانوزولول)،  آناوار (اکساندرلون)، آنادرول اکسی متالون.

مشخصات بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک

بدنسازان معمولا برای کسب بهترین نتیجه، باتوجه به تاثیرگذاری هر استروئید، ترکیبی از چند استروئید برای دوره افزایش حجم یا کات انتخاب می کنند. در جدول زیر به معرفی مشخصات بهترین استروئیدها برای چربی سوزی و حجم خشک پرداخته ایم:

1- تستوسترون

نام دوره مصرف 1- دوره افزایش حجم خشک

2- دوره چربی سوزی و کات

معرفی تستوسترون

تستوسترون یک ترکیب پایه و ثابت برای هر دوره حجم یا کات است. تستوسترون یک استروئید آنابولیک می باشد که در افزایش قدرت و عضله سازی بسیار موثر است و بهترین استروئید برای قدرت و حجم به شمار می رود. تستوسترون روی بدن اکثر افراد به خوبی جواب می دهد و ترکیب آن با سایر استروئیدها موجب تاثیرگذاری بیشتر دوره می شود. همچنین یکی از کم عوارض ترین استروئیدها است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد؛ بنابراین مناسب دوره حجم و کات برای مبتدی ها و حرفه ها می باشد.

مزایای تستوسترون 1- از مزایای مصرف تستوسترون، افزایش سطح عضله سازی و سنتز پروتئین است. سنتز پروتئین در بدن از فرایند کاتابولیسم به معنی عضله سوزی جلوگیری می کند در نتیجه سرعت ریکاوری افزایش می یابد.

2- موجب کاهش خستگی و دردهای عضلانی بعد از تمرینات سنگین بدنسازی می شود.

3- تستوسترون مانع افزایش رشد چربی در بدن می شود. زیرا از طریق اتصال به هورمون استرس یعنی‌ کورتیزول، از فرایند تولید چربی در بدن جلوگیری می کند.

4- تستوسترون به افزایش تولید گلبول‌ های قرمز کمک می کند. با افزایش گلبول های قرمز، جذب اکسیژن و استقامت بدن به طور چشمگیری افزایش می یابد.

معایب تستوسترون 1- تستوسترون می تواند موجب ریزش موهای سر و افزایش رشد موهای زائد بدن شود.

2- بیضه ها با مصرف تستوسترون کوچک می شوند و احتمال بزرگی غیرمعمول سایز سینه وجود دارد.

راه های جلوگیری از کوچک شدن بیضه در بدنسازی (بخوایند)

** درصورت حساسیت مفرط به دارو ،هیپرکلسمی، نارسایی قلبی ، کبدی و کلیوی یا مبتلا به سرطان سینه یا پروستات مصرف نشود.

آمپول استروئید دیانابول-

2- دیانابول

نام دوره مصرف دوره افزایش حجم
معرفی دیانابول دیانابول محبوب ترین استروئید آنابولیک خوراکی است. بدنسازان به سه روش دوره‌ ای، هم زمان و هرمی از دیانابول استفاده می‌ کنند. این سه روش از متداول‌ ترین روش‌ های مصرف استروئیدهای آنالوبیک است. دیانابول انتخابی عالی برای افزایش حجم و افزایش قدرت می باشد و تاثیر بسیار سریع و چشمگیری بر افزایش رشد عضلانی دارد.
مزایای دیانابول 1- دیانابول یک عضله ساز فوق العاده است زیرا باعث افزایش نیتروژن در بدن می‌ شود. نیتروژن سازنده اغلب آمینواسیدها است که ماده اولیه سازنده پروتئین ها می باشند. تارهای عضلانی از پروتئین ساخته شده‌ اند، بنابراین مصرف قرص دیانابول در دوره افزایش حجم، باعث حفظ عضلات و افزایش چشمگیر توده عضلانی می شود. دیانابول طی دوره 6هفته ای مصرف، در هر هفته باعث افزایش ۲ تا ۴ پوند بافت عضلانی می شود.

2- دیانابول از هدر رفتن نیتروژن با دفع ادرار و عرق، جلوگیری می‌ کند.

3- دیانابول موجب افزایش جریان خون و افزایش قدرت تمرکز می شود.

4- دیانابول باعث بهبود فرایند گلیکوژنولیز می شود. این فرایند موجب جذب کارامد کربوهیدرات در بدن می شود که برای افزایش توان ضروری است.

5- دیانابول از طریق افزایش سطح سنتز پروتئین به عضله سازی سریع و حفظ عضلات کمک می کند.

معایب دیانابول 1- از معایب دیانابول می توان به اثر سمی آن برای کبد اشاره کرد. بنابراین دیانابول فقط باید در دوره‌ های کوتاه مدت، مصرف شود.

2- افزایش شدید فشار خون می تواند یکی دیگر از عارضه جانبی مصرف باشد.

3- تاثیرگذاری قوی بر تغییر خلق و خو با مصرف دیانابول در افراد مختلف متفاوت است. ممکن فرد به صورت افراطی خوشحال، راضی و هیجان زده شود و یا بیش از حد عصبانی شده و رفتارهای خشنونت آمیز نشان دهد. اگر به طور ذاتی فردی عصبانی هستید شاید بهتر باشد از مصرف دیانابول خودداری کنید.

4- دیانابول به دلیل سرعت فوق العاده ای که در عضله سازی دارد، در دوره افزایش حجم گنجانده می شود. اما باید توجه داشت که این استروئید آنابولیک موجب احتباس آب در بدن نیز می شود، بنابراین لازم است در استک انتخابی خود، مصرف استروئیدهایی نظیر “ترنبولون” را برای دفع این احتباس آب در نظر داشته باشید.

ترنبولون استات

3- ترنبولون

نام دوره مصرف 1- دوره حجم خشک

2- دوره چربی سوزی و کات

معرفی ترنبولون

ترنبولون به عنوان پادشاه استروئیدها شناخته می شود و قدرت آن 5 برابر تستوسترون است. ترنبولون یکی‌ از بهترین استروئید‌های آنابولیک برای در هر دو دوره حجم خشک و چربی سوزی و کات محسوب می شود.

مزایای ترنبولون 1- ترنبولون تاثیر بسیار عالی در بهبود سرعت ریکاوری و حفظ عضلات دارد؛ زیرا می تواند موجب افزایش سطح (IGF-1) و احتباس نیتروژن شود .

2- موجب افزایش سرعت سنتز پروتئین و رشد عضلانی می شود.

3- سرعت تاثیرگذاری ترنبولون بسیار زیاد و خارق العاده است.

4- ترنبولون از قدرتمند‌ترین و بهترین استروئید‌ها در تمام دوران است.

5- ترنبولون می تواند باعث افزایش سرعت متابولیسم شود. بنابراین برای کاهش چربی‌ بدن در طول دوره کات و افزایش حجم خشک ضروری است و چربی بدن را به حداقل ممکن می رساند.

6- از مزایای مهم ترنبولون این است که در بدن تبدیل به استروژن نمی شود. بنابراین مصرف آن موجب احتباس آب نمی شود. در حقیقت نه تنها موجب احتباس آب نمی شود بلکه و قادر است بدن را کاملا خشک کند و یک حجم خالص عضلانی را ایجاد کند.

7- ترنبولون بهترین استروئید برای دوره کات و چربی سوزی و بهترین استروئید برای دوره حجم خشک است!.

8- و…

 مزایای کامل ترنبولون استات (بخوانید)

معایب ترنبولون 1- عرق شبانه، پرخاشگری و بی‌ خوابی‌

2- و …

 عوارض ترنبولون استات از شایعه تا واقعیت (بخوانید)

4- دکا دورابولین/ ناندرولون

نام دوره مصرف دوره افزایش حجم خشک
معرفی دکا دورابولین دکا دورابولین نام تجاری هورمون پایه ناندرولون دکانوات است که از اواسط دهه ۶۰ میلادی تاکنون مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این استروئید یک هورمون شبه پروژسترون است. دکا دورابولین همانند دیانابول محبوب است و یکی از بهترین استروئیدها برای افزایش حجم و قدرت است. تاثیرگذاری این استروئید سریع نیست ولی طی دوره افزایش حجم به تدریج بسیار قوی، حجیم و بسیار خشک خواهید شد.
مزایای دکا دورابولین 1- دکادورابولین یکی از بهترین استروئیدها برای دوره حجم خشک است. می تواند باعث بهبود حجم عضلات، افزایش قدرت و ترمیم مفاصل شود.

2- یکی از ایمن ترین و کارامدترین استروئیدها برای افزایش حجم است. بنابراین از کم عوارض ترین استروئیدها محسوب می شود.

3- دکا باعث بهبود تراکم مواد معدنی در استخوان‌ ها می شود.

4- موثر در بهبود سنتز کلاژن است؛ بنابراین موجب جوانسازی پوست و بهبود چشمگیر وضعیت مفاصل می شود.

5- موجب بهبود سرعت ریکاوری می شود. توانایی و قدرت وزنه زدن را افزایش می دهد.

6- به علت بهبود وضعیت مفاصل و ریکاوری سریع، آسیب دیدگی حین تمرینات سنگین را کاهش می دهد.

7- از مزیت های مهم دکا دورابولین توانایی آن برای احتباس نیتروژن است. این احتباس برای نگه داشتن عضلات در وضعیت آنابولیک، بسیار مهم می‌ باشد.

معایب دکا دورابولین معایب دکا دورابولین خفیف است اما لازم است از این عوارض آگاهی داشته باشید و با راههای پیشگیری از عوارض آشنایی داشته باشید.

1- اختلالات جنسی‌ و کاهش میل جنسی

2- بزرگی‌ پروستات

3- سمیت کبد

4- افزایش پرخاشگری

5- آکنه

6- بزرگی‌ نامتعارف سینه‌

7- افزایش فشار خون

8- کوچک شدن بیضه‌

9- مشکلات قاعدگی در زنان و بزرگ شدن کلیتوریس

10- احتمال حمله قلبی

وینسترول

5-  وینسترول (استانوزولول)

نام دوره مصرف دوره چربی سوزی و کات
معرفی وینسترول وینسترول که با نام (استانوزولول) نیز شناخته می شود به دو فرم خوراکی و تزریقی تولید می شود. وینسترول یکی‌ از بهترین استروئیدها برای دوره کات و چربی سوز ترین استروئید است. وینسترول برای کمک به چربی‌ سوزی و افزایش استقامت کلی‌ بدن یک انتخاب بسیار خوب محسوب می شود. این افزایش استقامت حتی در زمانی‌ که میزان کالری دریافتی کاهش یافته وجود دارد.
مزایای وینسترول 1- وینسترول دارای قابلیت کاهش سطح هورمون جنسی (SHBG) است و این امر در نهایت موجب بهبود سطح تستوسترون در بدن می شود. ( انجام آزمایش SHBG اغلب برای ارزیابی سطح پایین هورمون جنسی تستوسترون (کمبود آندروژن) در مردان و برای ارزیابی اختلال افزایش هورمون‌ های مردانه (آندروژن) در زنان استفاده می شود.)

2- وینسترول یکی از بهترین استروئیدها برای چربی سوزی و کات است که موجب بهبود تولید گلبول‌ های قرمز و در نتیجه اکسیژن رسانی بیشتر به عضلات می شود.

3- وینسترول به طور غیر مستقیم به فرایند چربی سوزی کمک می کند.

4- وینسترول توانایی سرکوب هورمون‌ کورتیزول (استرس) را دارد. بنابراین مانع از تجمع و افزایش چربی بدن می شود.

5- این استروئید آنابولیک، باعث احتباس آب در بدن نمی‌ شود.

6- اگر به دنبال رسیدن به حداکثر خشکی و چربی سوزی در دوره کات هستید، وینسترول بهترین استروئید برای چربی سوزی و کات است.

7- وینسترول قوی ترین استروئید خشک کننده برای چربی سوزی و کات می‌ باشد، به این معنی‌ که اگر به دنبال بهترین استروئید برای تفکیک عضلانی شدید هستید، وینسترول یک ترکیب اصلی برای شما محسوب می شود.

معایب وینسترول 1- از معایب وینسترول، در هر دو فرم خوراکی و تزریقی، می توان به احتمال آسیب به کلیه اشاره کرد.

2- باتوجه به اینکه وینسترول موجب حداکثر خشکی و چربی سوزی می شود، احتمال ایجاد احساس ناراحتی در مفاصل وجود دارد.

اکساندرولون- آناوار

6- آناوار (اکساندرول)

نام دوره مصرف دوره چربی سوزی و کات
معرفی آناوار بهترین استروئید برای دوره چربی سوزی و کات، استروئید خوراکی آناوار است که با نام اکساندرول نیز شناخته می شود. آناوار یک استروئید ایمن است که زنان نیز از آن استفاده می کنند. عوارض جانبی استروئید آناوار در مقایسه با سایر استروئیدها خفیف است.

آناوار یکی‌ از بهترین استروید‌ها برای چربی سوزی و کات محسوب می شود و تاثیر بسیار خوبی در بهبود عملکرد در تمرینات بدنسازی دارد. آناوار با هدف چربی سوزی و کاهش وزن یک استروئید قدرتمند به شمار می رود.

مزایای آناوار

1- آناوار یک استروئید آنابولیک است که تاثیر آن برای عضله سازی چشمگیر نیست؛ اما یکی از بهترین استروئیدهای برای حفظ توده عضلانی در رژیم های سخت دوره چربی سوزی و کات به شمار می رود.

2- بنابراین آناوار بهترین استروئید برای چربی سوزی هم زمان با حفظ عضله در دوره کات است.

3- آناوار، بهترین استروئید برای عضله سازی قوی و تفکیک عضلانی در زنان است.

4- از مزیت هاو نحوه تاثیرگذاری آناوار می توان به توانایی آن در تحریک فرایند لیپولیز اشاره کرد. لیپولیز به فرایند تجزیه چربی‌‌ در بدن گویند. بنابراین این استروئید یکی از بهترین انتخاب ها برای دوره کات و رسیدن به حداکثر چربی سوزی و تفکیک عضلانی است.

5- استروئید آناوار دارای قابلیت افزایش تعداد گلبول‌ های قرمز است. طی این عملکرد، استقامت بدن حین تمرینات به طور موثری افزایش می یابد.

معایب آناوار 1- از عوارض احتمالی آناوار می توان به آسیب کبدی اشاره کرد.

2- آناوار یکی از بهترین استروئیدهای ایمن برای زنان است نه مردان، زیرا مردان گزینه‌ های بیشتر و موثرتری برای عضله سازی با استروئید دارند. مردان معمولا از آناوار با هدف حفظ عضله در دوره کات استفاده می کنند.

آنادرول اکسی متالون

7- آنادرول اکسی متالون

نام دوره مصرف  دوره افزایش حجم خشک
 معرفی آنادرول اکسی متالون

آنادرول اکسی متالون، بهترین استروئید آنابولیک برای دوره افزایش حجم خشک می باشد. یک استروئید بسیار قوی برای افزایش خالص حجم عضله خشک، که قدرت آن 3 برابر تستوسترون است. آنادرول قوی‌ ترین و بهترین استروئید خوراکی موجود می‌ باشد. تاثیر این استروئید در افزایش حجم عضلانی در دوره افزایش حجم بسیار مطلوب و مورد توجه بدنسازان است.

مزایای آنادرول اکسی متالون 1- این استروئید از قوی ترین استروید‌ها برای عضله سازی و افزایش حجم می باشد.

2- از مزایای آنادرول، افزایش سرعت تولید و تکثیر گلبول های قرمز خون است. این استروئید موجب افزایش سطح هورمونی هایی می شود که وظیفه تولید گلبول‌ های قرمز را دارد. بنابراین به طور چشمگیری موجب افزایش قدرت و استقامت می شود.

3- از دیگر مزایا آنادرول قدرت سنتز پروتئین و احتباس نیتروژن است.

معایب آنادرول اکسی متالون 1- احتمال آسیب به کبد

2- ریزش مو

3- احتمال مشکل در دفع ادرار و کوچک شدن سایز بیضه ها

4- اختلال در میل جنسی که بعد از پاکسازی رفع می شود.

5- اختلال قاعدگی در زنان و احتمال ایجاد درد در سینه

6- کلفتی صدا در زنان و رویش مو در صورت

مطالب و مقالات 66 مارکت، برای کسب اطلاعات بیشتر است. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

نتیجه گیری کلی:

استفاده از استروئیدهای آنابولیک برای حجم یا دوره کات، از طریق کسب آگاهی از مزایا و معایب مصرف و مشورت با پزشک متخصص روش اصولی و ضروری است. با مصرف صحیح استروئیدهای آنابولیک به هدف چربی سوزی و افزایش حجم خشک خواهید رسید. ولی مصرف خودسرانه و افراطی استروئیدهای آنابولیک با عوارض جدی همراه است. علاوه براین اثرات طولانی مدت داروهای افزایش دهنده حجم و بهبود عملکرد، توسط سازمان غذا و دارو (FDA) آزمایش یا تأیید نشده اند.

4.6/5 - (44 امتیاز)

5 دیدگاه در “بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک

 1. علی گفت:

  سلام ایا مصرف ترنبولون با استانازول تزدیقی امکانپذیر است یا حتما باید وینسترول خوراکی مصرف شود؟

 2. علی گنجوی گفت:

  سلام ایا مصرف ترنبولون با استانازول تزریقی امکانپذیر است یا حتما باید وینسترول خوراکی مصرف شود؟

 3. علی گفت:

  سلام
  یجا فرمودین وینسترول را با آناوار یا همون اکسناندرلون مصرف نکنیم.
  منظورتون اینکه در دوره خشک یا چربی سوزی یکی از اینها رو انتخاب کنیم؟

 4. علیرضا پارسا گفت:

  مطالب کلی بیان شده بود ولی واقعا سطح آگاهی ورزشکارها رو بالا میبره، واقعا ازتون ممنونم

  1. 66 مارکت گفت:

   ممنون از بازدیدتون و دقتی که در مطالعه مقاله داشتین 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *