استروئید

مزایای ترنبولون استات

مزایای ترنبولون استات

در این مقاله مزایای ترنبولون استات که قویترین استروئید آنابولیک است را می خوانید. اغلب ورزشکاران طی تجربیات خود، ترنبولون استات را بهترین و قوی ترین استروئید می شناسند. این استروئید تاثیر شگفت انگیزی در رشد عضلانی دارد، بنابراین یکی‌ از پر کاربرد‌ترین استروئید‌های آنابولیک است. مزایای ترنبولون بسیار بیشتر از سایر استروئیدها می باشد از این رو به آن پادشاه استروئیدها می گویند. در ادامه همه چیز درمورد مزایا و فواید ترنبولون استات را می خوانید و تمام ابهامات و شایعات درخصوص این استروئید شگفت انگیز، رفع می شود:

مسابقات بدنسازی مسترالمپیای دهه 80 میلادی

ترنبولون استات

تاریخچه تولید ترنبولون: ترنبولون یک هورمون است که در اواخر دهه 60میلادی تولید شد و به طور علمی، یک استروئید آندروژنیک آنابولیک است و در درجه حیوانی طبقه بندی می شود. ترنبولون استات یکی از انواع آن است که سابقا در ترکیبات حاوی ترنبولون با عنوان‌ فیناجت یا فیناجکت به فروش می‌ رسید. علاوه براین هورمون دیگری به نام پارابولان نیز توسط فرانسه تولید میشد که دارویی بسیار شبیه به فیناجت و فیناجکت بود. اما در استر متصل متفاوت بود؛ به این صورت که پارابولان حامل استرهگزاهیدروبنزیل کربونات طویل تری بود.

در دهه 80میلادی از محصولات ترنبولون استات برای افزایش حجم گوشت دام استفاده می شد. تولید کننده اصلی‌ محصولات ترنبولون استات یعنی‌ (Hoechst-Roussel) تولید نسخه حیوانی این استروئید را در این دوران آغاز کرد. در طول آن زمان، قرص‌ های فیناپلیکس (Finaplix) تولید شدند. این قرص های کوچک حاوی ترکیبات فعال ترنبولون استات بودند که قابل کاشت زیر پوست بود و برای افزایش حجم گوشت دام مورد استفاده قرار می گرفت. بسیاری از ورزشکاران که در این دوره از زمان، به دنبال بهبود عملکرد و افزایش حجم عضلانی برای مسابقات بودند از این قرص ها استفاده کردند.

مسابقات بدنسازی مسترالمپیای دهه 80 میلادی

مسابقات بدنسازی مسترالمپیای دهه 80 میلادی

فیلم تاریخچه و مزایای ترنبولون استات :

تاثیرات شگفت انگیز ترنبولون استات

ترنبولون استات به دلیل داشتن ویژگی های زیر، تاثیرات شگفت انگیزی در افزایش حجم عضلانی، جلوگیری از عضله سوزی و بهبود ریکاوری دارد:

1- ترنبولون یکی‌ از قدرتمند‌ترین استروئید‌های آنابولیک تمام دوران است زیرا :

ترنبولون استات یک استروئید آندروژنیک آنابولیک 19-نورتستوسترون است. دسته بندی 19-نورتستوسترون به تغییر ساختاری هورمون تستوسترون اشاره دارد. به این معنی که این هورمون در جایگاه نوزدهم خود فاقد یک اتم کربن است. به همین دلیل ترنبولون استات با دوکا دورابولین (ناندرولون دکانوات) در یک طبقه بندی قرار دارد. در واقع خود هورمون ترنبولون شکل اصلاح شده هورمون ناندرولون می‌ باشد. هورمون ترنبولون در کربن‌ های 9 و 11 حامل یک پیوند دو گانه است که موجب شده متابولیسم آن آهسته شود.

به این دلیل میل اتصال به گیرنده‌ های آندروژن را به شدت افزایش داده و مانع از ایجاد تغییر در آن می شود. در نتیجه، این تغییرات ترنبولون را به یکی‌ از قدرتمند‌ترین استروئید‌های آنابولیک تمام دوران و پادشاه استروئیدها مبدل کرده است. ساختار هورمون ترنبولون استات، بازگوکننده میزان قدرت این استروئید است. ترنبولون قوی ترین استروئید می باشد که دارای رتبه آنابولیک 500 و همچنین رتبه آندروژنیک 500 است.

بهترین ترنبولون استات

2-ترنبولون استروئیدی با سرعت تاثیرگذاری بالا :

این استروئید سرعت تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد. البته برای ثابت ماندن آن در جریان خون، لازم است به نسبت فراوان تزریقات ترنبولون استات انجام شود. زیرا هورمون ترنبولون استات دارای یک استر کوتاه متصل به آن است. استر متصل شده با هدف کنترل زمان آزادسازی هورمون بعد از تزریق فعالیت می کند. ترنبولون با دارا بودن استر استات می تواند نیمه عمر فعالی‌ به مدت تقریبا 2 الی 3 روز داشته باشد. در واقع زمان نیمه عمر فعال آن حدود 48 تا 72 ساعت است. بنابارین ترنبولون استات، یک استروئید سریع العمل است و برای ثابت نگه داشتن آن در جریان خون نیاز به تزریق مکرر دارد.

3- تاثیر ترنبولون استات در عضله سازی، با افزایش سنتز پروتئین:

مانند سایر استروئید‌های آنابولیک، ترنبولون استات نیز میتواند به شدت، موجب افزایش سنتز پروتئین و احتباس نیتروژن در بافت‌ های ماهیچه شود. افزایش سنتز پروتئین به معنی افزایش سرعت تولید پروتئین در هر سلول است. باتوجه به اینکه پروتئین‌ ها اصلی‌‌ ترین واحد‌های سازنده ماهیچه‌ ها هستند، بدن در محیطی‌ آنابولیسم قرار می گیرد. اگر بدن با کمبود کالری مواجه شود، از تخریب و سوختن عضله جلوگیری می شود. علاوه براین ریکاوری به طرز چشم گیری بهبود میابد.

4- تاثیر ترنبولون استات با احتباس نیتروژن برای ریکاوری و جلوگیری از عضله سوزی :

احتباس نیتروژن از تاثیرات و مزایای ترنبولون استات است و هرچه شما نیتروژن بیشتری را در بدن داشته باشید، بدنتان در محیطی‌ آنابولیک قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که اگر با کمبود سطح نیتروژن در بدن روبرو شوید، دچار حالت کاتابولیسم یا همان سوختن عضله خواهید شد. به این دلیل که بافت‌ های عضلانی بدن تقریبا از 16% نیتروژن تشکیل شده است. این مقدار نیتروژن برای ایجاد شرایط رشد عضلانی و بهبود چشمگیر ریکاوری مهم و موثر است. بنابراین با افزایش احتباس نیتروژن از طریق مصرف ترنبولون استات، بدن قادر به حفظ ماهیچه‌ ها و بهبود ریکاوری می شود.

فواید ترنبولون استات بهترین استروئید

5- ترنبولون استات از استروئید‌های آنابولیک با قابلیت افزایش شدید رشد شبه انسولین (IGF-1) :

ترنبولون استات نیز مانند بسیاری از استروئید‌های آنابولیکی ، قابلیت افزایش چشمگیر رشد شبه انسولین (IGF-1) را در بدن دارا می‌ باشد. (IGF-1) یک هورمون طبیعی و قدرتمند بر پایه پروتئین است. این هورمون قدرتمند آنابولیک، برای ریکاوری و بازسازی دارای اهمیت بسیار زیادی می‌ باشد. (IGF-1) در بافت‌ های ماهیچه ای، لیگامنت‌ها و تاندون ها، غضروف ها، سیستم اعصاب مرکزی و سیستم ریه‌ ها ایفای نقش می کند. همچنین تقریبا این توانایی را دارد که روی تمام سلول‌های بدن تاثیر بگذارد. لازم به ذکر است که فقط تعداد بسیار اندکی‌ از استروئید‌های آنابولیک، میتوانند نظیر ترنبولون در ارتقا سطح (IGF-1) موثر باشند.

6- ترنبولون استات دارای قابلیت افزایش تعداد سلول های قرمز خونی برای عضله سازی، استقامت و ریکاوری:

از دیگر مزایای ترنبولون استات، می توان به قابلیت افزایش قابل توجه تعداد سلول‌های قرمز خونی اشاره کرد. با توجه به اینکه سلول‌ های قرمز خون وظیفه حمل اکسیژن از طریق جریان خون را بر عهده دارند، بهبود سطح سلول های خونی در نهایت موجب افزایش میزان اکسیژن موجود در گردش خون بدن می شود. این بهبود اکسیژن رسانی در گردش خون، تاثیر مستقیم بر رشد قابل توجه عضلات و افزایش استقامت ماهیچه‌ ها دارد. بنابراین سرعت ریکاوری را در بدن به شکل چشم گیری افزایش می دهد.

7- قابلیت مهار هورمون های گلوکوکورتیکویید:

از ویژگی‌‌ ها و مزایای بسیار عالی هورمون ترنبولون استات، قابلیت مهار هورمون‌ های گلوکوکورتیکویید است. به هورمون‌های گلوکوکورتیکویید، هورمون‌ های استرس نیز می گویند. زیرا عملکرد این هورمون های مخرب، برخلاف جهت عملکرد هورمون‌های آنابولیک است. به این معنی که نتیجه کار آنها می تواند نابودی ماهیچه‌ ها و افزایش چربی‌ بدن باشد. البته وجود آنها به میزان خاصی‌ برای سلامت بدن حیاتی است. شما برای کنترل این هورمون در بدن می توانید از ترنبولون استات استفاده کنید و مطمئن باشید که مقدار هورمون های گلوکوکورتیکویید که مخرب عضله هستند، از مقدار طبیعی در بدن فراتر نمی رود.

در برخی زمان ها نظیر دوره های رژیم سخت که هورمون‌های گلوکوکورتیکویید نظیر کورتیزول سطحشان افزایش پیدا می‌کند، لازم است از ترنبولون استات استفاده کنید. ترنبولون در هر دوره برای شما مفید است. قابلیت اتصال قدرتمند ترنبولون استات به گیرنده‌ های آندروژن یکی‌ دیگر از مزایا و ویژگی‌‌ های مفید این استروئید می‌ باشد.

8- استروئید ترنبولون استات موثر در افزایش قدرت متابولیسم بدن:

این استروئید نیز مانند بسیاری از استروئید‌های آنابولیک دیگر، می تواند موجب افزایش قدرت متابولیسم بدن شود. علاوه براین قدرت اتصال بالای آن به گیرنده‌ های آندروژن نیز مربوط به لیپولیسیز (تجزیه چربی‌ ها) است. بنابراین مصرف ترنبولون استات هم در زمان رژیم برای مسابقات و هم خارج از فصل مسابقات برای شما بسیار ارزشمند است زیرا علاوه بر عضله سازی هم زمان چربی سوزی نیز خواهید کرد. ترنبولون استات سطح چربی بدن را پایین می آورد.

9- جذب بیشتر غذا در بدن با مصرف ترنبولون استات :

از ویژگی‌ های مهم و مزایای اصلی ترنبولون استات قابلیت بهبود جذب مواد غذایی در بدن است. مهمترین اصل در پرورش اندام، بهبود تغذیه است و لازم است این اصل با جذب قوی مواد غذایی همراه باشد. بدن فقط به مقدار محدودی از مواد غذایی استفاده می کند و نوع غذا تعیین کننده میزان مصرف بدن از آن است. به این معنی که بخش بسیاری از انرژی و مواد مغذی که با مصرف غذا وارد بدن می شود ،به طور طبیعی از بدن دفع یا به شکل چربی ذخیره می شود.

اما با مصرف ترنبولون استات این محدودیت از بین می رود. با مصرف هر ماده غذایی ، بدن به میزان بیشتری به جذب مواد مغذی موجود در غذا می پردازد. در این حالت با اینکه حتی شما مقدار تغذیه خود را افزایش نداده اید، اما بدنتان به طرز شگفت انگیزی افزایش حجم عضلانی خواهد داشت. مصرف این استروئید می تواند درحدود ده برابر جذب غذا را در بدن افزایش دهد. تاثیر ترنبولون استات بهینه سازی جذب غذا در بدن و افزایش چشمگیر رشد عضلانی و ریکاوری است.

ترنبولون استات 200

دوره استروئید ترنبولون استات برای چربی سوزی و کات

در توصیف تاثیر دوره استروئید ترنبولون استات برای چربی سوزی و کات می توان گفت ، ترنبولون استات بهترین استروئید برای چربی سوزی و حجم خشک است. شما در طول دوره کات ، در تمام کره زمین هیچ استروئید آنابولیکی با قدرت ترنبولون استات نخواهید یافت. در دوره کات، هدف اصلی حفظ بافت عضله و چربی سوزی است. برای رسیدن به این هدف ترنبولون، بهترین در میان استروئیدها و ارزشمندترین گزینه برای انتخاب محسوب می شود.

جالب است بدانید که نه تنها هیچ کدام از استروئید‌های دیگر ، حتی تاثیراتی نزدیک به ترنبولون ندارند، بلکه شما هیچ دو استروئیدی را نیز پیدا نمی‌ کنید که با مصرف هم زمان آنها بتوانید به چنین ویژگی‌‌ هایی برسید:

رژیم سخت دوره کات ، عضلات را در معرض خطر تخریب قرار می دهد و بدن به طور غریزی پیش از سوزاندن چربی به سوزاندن عضله می پردازد. با مصرف ترنبولون استات ، مطمئن خواهید شد که عضلات شما حفظ و سرعت چربی‌ سوزی در بالا‌ترین حد ممکن انجام می شود. علت افزایش چربی سوزی با مصرف این استروئید این است که متابولیسم بدن به شدت افزایش میابد. همچنین به علت تمایل قوی اتصال  به گیرنده‌ های آندروژن، موجب تاثیرگذاری بر افزایش چربی‌ سوزی می شود.

از دیگر تاثیرات ترنبولون استات در دوره چربی سوزی و کات، تاثیر قوی بر شرایط بدنی در مقایسه با مصرف سایر استروئیدها است. این استروئید قدرت بی نظیری برای تاثیرگذاری بر سفت شدن عضلات دارد. همچنین موجب تفکیک بیشتر عضلات و برجسته شدن چشمگیر رگ ها می شود. گشادشدن رگ های عضلانی موجب خونرسانی بهتر به بافت عضله و رشد بیشتر آن می شود.

قیمت ترنبولون استات سویس

تاثیر ترنبولون استات در دوره حجم

مزایا و تاثیر ترنبولوت استات در دوره حجم، آن را به یکی از انتخاب های ضروری برای بدنسازان حتی در خارج از فصل مسابقات تبدیل کرده است، زیرا:

این هورمون در واقع موجب احتباس آب درون بدن نمی‌ شود و در معنای واقعی افزایش حجم از طریق عضله سازی انجام می شود. بنابراین هر گرم از وزنی که شما پس از مصرف این استروئید به دست خواهید آورد، عضله‌ خالص است.

دوره افزایش حجم با افزایش مصرف کالری همراه است و به طور طبیعی بخشی از این کالری اضافه دریافتی در بدن به صورت چربی ذخیره می شود. راه حل این مشکل ترنبولون استات است. شما می توانید برای داشتن بافت عضلانی با کیفیت و جلوگیری از انباشته شدن چربی، از این هورمون ارزشمند بهره ببرید. از دیگر مزایا و قابلیت‌ های آن کنترل میزان چربی بدن است.

زیرا با توجه به خاصیت افزایش دهنده میزان سرعت متابولیسم حاصل از مصرف ترنبولون استات، این میزان افزایش چربی‌ به حداقل می رسد. (البته این موضوع نباید باعث شود که شما هر آنچه دیدید در تغذیه خود بگنجانید. تغذیه بی رویه و مصرف بیش از حد کالری ، همچنان شما را در معرض افزایش چربی‌ بدن قرار می دهد.) لازم است، کسانی‌ که در دوره خارج از فصل مسابقات خود از ترنبولون استات استفاده می کنند، چربی‌ خود را در سطح پایین تر نسبت به سایر افراد حفظ کنند.

بهترین مکمل های دوره حجم بدنسازی

تاثیر دوره ترنبولون استات بر استقامت، ریکاوری و قدرت

استقامت : علاوه بر انواع اهداف مصرف این استروئید ، ترنبولون استات به شکل قابل توجهی استقامت عضلات را افزایش می دهد. افزایش استقامت از تاثیرات رایج و مشترک در میان بسیاری از استروئیدهای آنابولیک است؛ اما این تاثیرگذاری در ترنبولون قوی تر است. با مصرف این استروئید دیگر به دلیل تمرینات سنگین، عضلات شما خسته نمی شوند. درمواردی گزارش شده است که مصرف ترنبولون استات روی استقامت هوازی تاثیر منفی داشته است.

اما این موضوع عمومی نیست. به این معنی که شامل همه افراد نمی شود و کاملا مربوط به سیستم بدنی هر فرد است. در برخی‌ ممکن است پس از مصرف این استروئید، استقامت هوازی دچار اختلال شود و برای دیگران ممکن است چنین چیزی رخ ندهد.

ریکاوری: علاوه بر تاثیری که ترنبولون بر افزایش استقامت عضلانی دارد، این قابلیت را دارد که موجب افزایش سرعت ریکاوری نیز می‌ شود. این موضوع بسیار مهم است زیرا دقیقا رسیدن به پیشرفت زمانی رخ می دهد که ریکاوری خوبی داشته باشید. حقیقت این است که رشد و پیشرفت شما در زمان تمرین در باشگاه رخ نمی دهد بلکه در زمان ریکاوری به رشد عضلانی می رسید. در واقع انجام تمرینات موجب تجزیه و ایجاد زخم‌ های ریز روی عضلات شما می شود. اگر ریکاوری خوبی نداشته باشید این  تمرینات نه تنها موجب رشد نمی شود بلکه باعث افت عضلانی شدید می شود. شما تنها با ریکاوری سریع است که می توانید نتیجه تمرینات خود را مشاهده کنید و به حداکثر رشد خود برسید. ریکاوری سریع از مزایای ترنبولون استات است. خرید ترنبولون استات

قدرت: همه کسانی‌ که از ترنبولون استفاده کرده‌ اند، بر این باور هستند که هیچ استروئیدی نمی تواند مانند ترنبولون موجب افزایش قدرت در دوره کات و حجم  شود. کلیه افرادی که از این استروئید در دوره حجم خود استفاده کرده‌ اند، متوجه تاثیرات شگفت انگیز آن را در افزایش قدرت بسیار زیاد خود شده‌ اند. این افزایش قدرت در شرایطی رخ می دهد که حتی میزان کالری مصرفی خود را افزایش نداده اند و در وزن کنونی خود ثابت بوده اند.

اگر از استروئید ترنبولون استات در اوایل دوره کات و رژیم‌های کم کالری استفاده شود، می تواند به شکل متوسطی باعث افزایش قدرت شود. همچنین برای افرادی که حجم خشک عضلانی دارند و در شرایط تفکیک عضلانی در حد مسابقات هستند، موجب افزایش قدرت می شود. مصرف این استروئید در فصل مسابقه  رواج بیشتری دارد و یکی از انتخاب های ضروری برای بدنسازان محسوب می شود.

 شما عزیزان می توانید سوالات و نظرات خود در زمینه دوره ترنبولون استات و انتخاب بهترین مارک ترنبولون ، نحوه تزریق استروئید، طریقه مصرف هورمون ترنبولون و … را در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

مصرف ترنبولون با مشورت مربی متخصص و یا پزشک انجام شود.

4.5/5 - (21 امتیاز)

5 دیدگاه در “مزایای ترنبولون استات

 1. اریا گفت:

  متشکر از تمام اطلاعات کامل شما هموطن عزیز،این مطالب ب ما ورزشکاران خیلی خیلی کمک میکنه،ونهایت تشکر رو دارم

  1. 66 مارکت گفت:

   ممنون از بازدیدتون

 2. Gym گفت:

  بسیار عالی، برای ترن شما چه برندی رو پیشنهاد میکنید؟

 3. سام گفت:

  با سلام، تا امروز من هیچ سایت اینترنتی رو ندیده بودم که اینجوری کامل و تخصصی البته (بدون حسادت) مطالب رو به اشتراک بذاره.ازتون صمیمانه تشکر میکنم و امیدوارم که بازم بتونم ازتون یاد بگیرم.🌹❤️👍

  1. 66 مارکت گفت:

   سلام سام عزیز، ممنون از بازدیدتون، خوشحالیم که راضی هستین و حتما مقالات تخصصی بیشتری رو برای اطلاع رسانی منتشر می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *