سلامت و تناسب اندام

مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان

چربی سوزی با حفظ عضلات-min

مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان

با اطلاع از نحوه چربی سوزی و عضله سازی همزمان در دوره کات ، میتوانید هم زمان با چربی سوزی از عضلات ارزشمند خود در دوران کات محافظت کنید. در این مقاله میخوانید که چگونه با حفظ عضله چربی سوزی کنیم. چربی سوزی با حفظ عضله و دم عضلات بهترین حالت افزایش چگالی و هدف هر ورزشکار برای تناسب اندام است.

 

مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان

حفظ عضلات بعد از دوره چربی سوزی و حین تمرینات اهمیت بسیاری دارد. به همین منظور قصد داریم در این مقاله نکات مهم و کاربردی برای حفظ عضله حین چربی سوزی، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر با هدف چربی‌ سوزی وارد یک رژیم غذایی کم کالری شده اید، بدنتان همراه با چربی‌، ماهیچه‌ ها را نیز می سوزاند. به همین منظور علاوه بر داشتن دانش سیستم تمرینی و اصول لازم برای رسیدن به هدف، از مصرف مکمل های ضروری غافل نشوید. به طور مثال با مصرف مکمل آمینو (EAAs) خیالتان از حفظ عضلات تا حد ممکن بدون افزودن کالری اضافه به رژیم غذایی راحت می‌ باشد. اگر به دنبال مکمل چربی سوزی و عضله سازی همزمان هستید، آمینو و سی ال ای مکمل هایی برای چربی سوزی با حفظ حجم عضله هستند:

  آمینو EAA

 کپسول سی ال ای

روش چربی سوزی با حفظ عضلات

در این قسمت نکات کلیدی برای چربی سوزی با حفظ چگالی عضله را شرح داده ایم. پیشنهاد میدهیم نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای این مقاله به اشتراک بگذارید.

در زمان رژیم کاهش وزن به دلیل کاهش کالری دریافتی، بدن اقدام به سوزاندن بافت چربی و عضله می کند. ممکن است فقط چربی، عضله یا ترکیبی از هر دو را برای تامین انرژی بسوزاند.

سوالی که وجود دارد این است که چگونه میتوانیم بدن را ملزم به چربی سوزی با حفظ عضله کنیم؟

چربی سوزی و عضله سازی همزمان

نکات مهم در دوره کات برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان

از نکات مهم در دوره کات برای چربی سوزی و حفظ عضلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 حین تمرینات هوازی توجه داشته باشید که همزمان با چربی، عضله نیز از دست خواهید داد. بدن به اینکه شما تمایل به سوخت چربی و حفظ عضله دارید، توجهی نمیکند و برای تامین انرژی، ترکیبی از بافت عضله و چربی را می سوزاند. بنابراین در تمرینات هوازی افراط نکنید و حتما از مکمل هایی که مانع از سوختن عضله می شود بهره ببرید.

برای چربی سوزی همزمان با افزایش یا حفظ عضله ، بر تمرینات با حجم و شدت متناسب با شرایط بدنی خود، تمرکز داشته باشید.

برای کاهش وزن با چربی سوزی دوره کات نیاز به مصرف مکمل هایی جهت نگهداری و حفظ عضله دارید. میتواند به جای مصرف پروتئین وی، از یک نوشیدنی‌ سرشار از (EAAs) استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است این مکمل قدرت ریکاوری عضلات و سنتز پروتئین ، در حد کارایی پروتئین وی ( بدون افزودن کالری اضافه) را دارد. EAAs از جمله مکمل های نگهدارنده عضله برای چربی سوزی بدون عضله سوزی است.

اگر هدف شما چربی سوزی و افزایش حجم عضلانی است، از مکمل های عضله ساز و چربی سوز به صورت همزمان و زیر نظر مربی یا متخصص بهره ببرید.

علاوه بر مصرف مکمل های عضله ساز و چربی سوز، بدنسازان در دوره رژیم برای مسابقات و خارج از فصل مسابقات از استروئیدهای آنابولیک نظیر ترنبولون استات برای عضله سازی و چربی سوزی هم زمان استفاده می کنند.

مزایای ترنبولون استات چیست ؟ (کلیک کنید)

تاثیر تغذیه در دوران چربی سوزی و کات

اهمیت تغذیه در چربی سوزی و حفظ عضله را در نظر داشته باشید. برای حفظ یا افزایش حجم عضلانی در دوره چربی سوزی یا کات از رژیم غذایی متناسب با شدت تمرینات استفاده کنید.

اگر از رژیم کاهش وزن پیروی میکنید و کالری دریافتی خود را کاهش داده اید، لازم است توجه داشته باشید که در این شرایط نیاز به تغییر سیستم تمرینی خواهید داشت. زیرا بدن به طور قطعی با کاهش کالری دریافتی، قدرت تمرینات سنگین را نداشته و برای ریکاوری با مشکل روبرو می شود. به این معنی که به سرعت عضله از دست خواهید داد.

با گنجاندن پروتئین کافی در برنامه غذایی از کاهش عضلات جلوگیری کنید. در رژیم غذایی خود، مصرف پروتیئن های زود جذب (نظیر تخم مرغ و …) و پروتیئن های دیر جذب (گوشت قرمز، شیر و …) را در نظر داشته باشید. برای کسب نتیجه بهتر همزمان با رژیم غذایی سالم می توانید از مکمل پروتئین گوشت 100درصد و پروتیئن وی نیز استفاده کنید.

سوالات متعددی درمورد دوران کات وجود دارد. نظیر اینکه وقتی در رژیم یا تمرینات هوازی هستیم، چگونه عضلات خود را حفظ کنیم. مکمل نگهدارنده عضله برای چربی سوزی بدون عضله سوزی چیست؟ و …

لطفا نظرات و سوالات خود در زمینه چربی سوزی با حفظ عضلات را در این صفحه با کارشناسان 66 مارکت و بازدید کنندگان عزیز مطرح نمایید.

 منبع : 

  • مکمل های افزایش وزن
  • مکمل های کاهش وزن
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *