مستر المپیا

در مسترالمپیا 2023 حق هادی چوپان خورده شد؟

حق هادی چوپان خورده شد

آیا در مستر المپیا 2023 حق هادی چوپان خورده شد و باید اول می شد؟ در رقابت سنگین وزن آزاد، قهرمان مستر المپیا 2023 درک لانسفورد شد و به نظر می رسید که لانسفورد برخلاف قوانین داوری، آثار تزریق داشته است، دو روز بعد از مسترالمپیا، رئیس مسترالمپیا از هادی دلجویی کرد. مسترالمپیا در آبان ماه 1402 در فلوریدا آمریکا برگزار شد. می توانید فیلم لحظه اعلام نتایج مسترالمپیا 2023 را همینجا مشاهده کنید. آثار دوپینگ و تزریق سینتول در بدن درک لانسفورد کاملا مشخص بود با این شرایط طبق قوانین داوری IFBB PRO نباید در بدن ورزشکاران، آثار تزریق قابل مشاهده باشد؛ اما لانسفورد به مقام قهرمانی مسترالمپیا رسید!

در مسترالمپیا 2022، هادی چوپان اول شده بود و درک لانسفورد دوم شده بود. در ادامه از همه حواشی قبل از مسابقه که داور مستر المپیا و اسطوره های بدنسازی، قهرمانی لانسفورد را پیش بینی می کردند تا زمان اعلام نتایج و دلجویی رئیس مستر المپیا از هادی مطلع می شوید

حق هادی چوپان خورده شد؟

با مشاهده فیلم فینال مستر المپیا که در دو مرحله برگزار شد می توانید نظر خود را در بخش کامنت ها درج کنید که آیا حق هادی چوپان خورده شد؟ می توانید همینجا فیلم مرحله مقدماتی و مرحله فینال تا لحظه اعلام نتایج مستر المپیا 2023 را مشاهده کنید در ادامه به تحلیل بررسی بیشتر وضعیت بدنی ورزشکاران پرداخته ایم:

فیلم بخش مقدماتی مستر المپیا 2023

 

فیلم بخش فینال مسترالمپیا تا لحظه اعلام نتایج مستر المپیا 2023

 

 

دست های پشت پرده و حق خورده شده هادی چوپان

در طی چند ماه پیش از آغاز مسابقات یکی از دوران IFBB PRO که داور مستر المپیا است و اسطوره های بدنسازی دنیا نظیر جی کاتلر و رونی کولمن اعلام کردند که بدنساز مورد علاقه ایشان درک لانسفورد است و قهرمان مستر المپیا 2023 درک لانسفورد خواهد بود. پس از آن هادی چوپان رونی کولمن را از شبکه اجتماعی خود حذف کرد.

این اقدام داور مستر المپیا و اسطوره های بدنسازی دنیا، اعتراضات گسترده ای را به دنبال داشت. در همین حواشی یکی از دوران مستر المپیا که ایرانی الاصل است (به نام اکبر خزایی که یک داور حرفه ای IFBB PRO و بسیار منصف است)، شرح داد که انتخاب برنده فقط در روز مسابقه و بر روی استیج امکانپذیر است و درخواست کرد که به این حواشی دامن نزنید. اکبر خزایی برای داوری مسترالمپیا 2022 دعوت شده بود ولی ویزای او برای سفر به آمریکا صادر نشده بود. در نهایت رونی، کاتلر و داور مسترالمپیا، برای دلجویی از هادی چوپان ویدئوهایی را منتشر کردند.


جالب است بدانید: بیوگرافی هادی چوپان


 

آیا حق هادی چوپان خورده شد؟

عکس مقایسه ای هادی چوپان و درک لانسفورد قهرمان مستر المپیا 2023 (آیا حق هادی چوپان خورده شد؟)

حقایق حق خورده شده هادی چوپان

مسترالمپیا 2023 برگزار شد و داوری این رقابت بسیار بحث برانگیز شد آیا داوری منصفانه بود آیا حق هادی چوپان خورده شد؟ وضعیت بدنی قهرمان مسترالمپیا 2023 باعث ایجاد این حواشی شد. در بررسی وضعیت بدنی قهرمان مستر المپیا ۲۰۲۳ باید بگوییم، چگالی درک لانسفورد نسبت به سال قبل بیشتر شده بود و وزن او افزایش پیدا کرده بود اما باز هم به عنوان ورزشکار دسته اپن از حجم عضلانی کافی برخوردار نبود.

عضلات پشت او مانند سال قبل بسیار زیبا و فوق العاده بود. کات و تفکیک سرشانه او بی نظیر بود و در ناخیه باسن کات عمیقی داشت. اما هادی چوپان در تمامی فیگورهای از روبرو (ایکس، زیر بغل، شکم، کول و …) بر درک لانسفورد برتری داشت. هادی چوپان به ویژه در ناحیه بالاتنه کات عمیق و بدن فیبری داشت و تفکیک عضلات و برجستگی رگ های او دیدنی بود.

اما درک لانسفورد بخاطر ضعف هایی که داشت در بخش های متعدد بدنش آثار تزریق دیده می شد. این تزریقات به ویژه در زیر بغل ها کاملا مشهود بود به طور که حتی کسانی که داور نیستند به وضوح می توانند این تزریق را مشاهده کنند. نقاطی که تزریق می شود، مانند جوش بزرگ چرکی که عفونت کرده برجسته و ملتهب می شود و برجستگی آن براق تر از سایر نقاط می شود، این ناحیه به هیچ عنوان فیبری نیست و در زمان انقباض یا استراحت عضله، برجسته باقی می ماند.

داوری مسابقات مسترالمپیا و مسابقات حرفه ای NPC طبق قوانین IFBB PRO است؛ مطابق با این قوانین کسی که آثار تزریق در بدن او دیده می شود، نمی تواند مقام اول را کسب کند. اما قهرمان مستر المپیا 2023، درک لانسفورد شد جالب است بدانید که جایزه هر یک از 5 نفر برنده مسترالمپیا دسته اپن را یک ورزشکار مشهور اعطا می کرد. جایزه نفر اول توسط جی کاتلر آمریکایی که قهرمانی درک لانفسورد آمریکایی را پیشگویی کرده بود اعطا شد.

 در لحظه اعلام نتایج، حتی درک لانسفورد هم از اینکه قهرمان شده متعجب شد. جی کاتلر مدال درک لانسفور را اهدا کرد. هادی چوپان و جی کاتلر با هم دست نداند، در ویدئو این طور به نظر می رسد که هادی چوپان بعد از اعلام نتایج به سمت خروجی سالن می رود ولی جیم مانیون که رئیس تشکیلات بود، جلوی هادی چوپان را گرفت، از او درخواست کرد تا در سالن بماند و به قهرمان مسترالمپیا 2023 تبریک بگوید.

البته این درخواست را از نفر سوم یعنی برندون کوری هم داشتند. این یک رسم در تمام مسابقات بدنسازی و به نشانه احترام به مسابقه و رقیبان است.

هادی چوپان و درک لانسفورد هم که جدا از رقابت با هم ارتباط دوستانه ای داشته و در کنار هنی رامبد تمرین می کردند، هادی چوپان به درک تبریک گفت و عکس دسته جمعی قهرمانی را به نشانه ادب و احترام گرفت؛ سپس سالن را ترک کرد. پس از آن هادی چوپان در صفحه اجتماعی خود از طرفداران خود خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و تاکید که دوستی میان او قهرمان مسترالمپیا 2023 (درک لانسفورد)، جدا از رقابت وجود دارد.

قهرمان مسترالمپیا، هادی چوپان و رئیس مسترالمپیا

در پاسخ به این سوال که آیا حق هادی چوپان خورده شد یا نه، باید بگوییم داوری مسابقات بدنسازی به ویژه در سطح حرفه ای کار ساده ای نیست و داوران مستر المپیا دوره های آموزشی دشواری را پشت سر می گذارند تا توسط IFBB PRO انتخاب شوند؛ در واقع برترین داوران دنیا، داوران IFBB PRO هستند. اینکه آثار دوپینگ در بدن درک لانسفورد دیده شد، انکار ناپذیر است و انتخاب قهرمان مستر المپیا طی مراحل مختلف و با بررسی امتیازات هر شرکت کننده انجام می شود؛ بنابراین در این صفحه فقط به تشریح حواشی خبر می پردازیم و شما می توانید نظر خود را در مورد قهرمانی نفر اول مسترالمپیا در بخش دیدگاه ها درج کنید.

شاید این حواشی از دلایل جذابیت های مسترالمپیا باشد که بزرگترین رویداد بدنسازی دنیا در هر سال است. به نظر شما قهرمان مستر المپیا 2023 حق چه کسی بود و قهرمان مسترالمپیا 2024 کیست، پیشنهاد می کنیم نظر خود را در بخش دیدگاه ها با ما و بازدیدکنندگان عزیز 66 مارکت به اشتراک بگذارید.

می توانید در بخش دیدگاه ها کامنت بگذارید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *