استروئید

بهترین زمان و نحوه مصرف قرص پروویرون (مسترولون)

بهترین زمان و نحوه مصرف قرص پروویرون (مسترولون)-min

در این مقاله بهترین زمان و نحوه مصرف قرص پروویرون یا همان مسترولون در دوره پاکسازی و درمان سطح آندروژن را به طور کامل شرح داده ایم. پروویرون یک دارو با عملکرد ضد استروژنی خوب است که با کند کردن و توقف تبدیل استروئید به استروژن ها مانند داروی آرمیدکس عمل می کند. در ادامه از نکات مهم درمورد دوز مصرفی و طول دوره مصرف قرص پروویرون برای مردان و زنان مطلع می شوید…

** مطالب و مقالات 66 مارکت، برای کسب اطلاعات بیشتر است. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

پروویرون، مسترولون چیست

 

پروویرون چیست؟

پروویرون نام تجاری دارویی به نام مسترولون است. در واقع پروویرون به صورت قرص خوراکی تولید شده و یک استروئید آنابولیک به شمار نمی رود. پروویرون یکی از ترکیبات دارویی مناسب در دوره پاکسازی استروئیدها است و عملکرد ضداستروژنی خوبی دارد. پروویرون با کند کردن یا توقف تبدیل استروئید به استروژن ها شبیه به داروی آریمیدکس عمل می کند و از عوارضی نظیر عارضه ژنیکوماستیا، افزایش آب و نمک و چربی به خوبی جلوگیری می کند. عارضه ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان مستعد این عارضه، یا براثر عوارض ناشی از مصرف برخی از استروئیدها نظیر ترنبولون ایجاد می شود. پروویرون می تواند موجب سفت شدن عضلات شود و به ایجاد حجم عضلانی خشک بدون چربی کمک می کند.

مسترولون (به انگلیسی: Mesterolone) یا پروویرون (به انگلیسی: Proviron):

یک استروئید آنابولیک با خواص آندروژنیک بسیار قوی می باشد. دارویی مناسب برای بهبود فعالیت جسمی و فکری در سنین متوسط، هنگام پیری، ورزشکارن، درمان اختلال ناباروری و عقیمی، کمک به درمان ناراحتی‌ های قلبی و جریان خون مورد مصرف قرار می گیرد. این دارو به صورت قرص های 25 و 50 میلی گرمی و در بسته هایی که معمولا 20تایی هستند تولید و عرضه می شوند. دوز مصرف روزانه آن نیز در حدود یک قرص پیشنهاد شده است.


عوارض ترنبولون در بدنسازی- استروئید ترنبولون! 

 جالب است بدانید:  درمان عوارض ترنبولون با پروویرون 


 

proviron- پروویرون

با توجه به اینکه پروویرون یک استروئید آنابولیک نیست، بنابراین خواص آنابولیکی بسیار کمی دارد. به همین دلیل صرفا مصرف پروویرون برای دوره پاکسازی استروئیدها کافی نیست و به عنوان یک ترکیب کمکی در کنار داروهای پاکسازی استروئیدهای آنابولیک برای کاهش تاثیر استروژن مصرف می شود.

از تاثیرات مصرف پروویرون می توان به عملکرد مطلوب آن در ایجاد عضله خشک بدون چربی، بهبود عملکرد جنسی و قدرت باروری مردان اشاره کرد. بدنسازان بعد از مصرف دوره های استروئیدی به منظور بازگردانی سیستم بدن به توان ترشح طبیعی هورمون جنسی مردانه از این دارو استفاده می کنند.

پروویرون برای بهبود قوای جنسی مردان

همانطور که پیش تر ذکر شد، پروویرون نام تجاری دارویی به نام مسترولون است. با مصرف این آنتی‌استروژن، سطح تستوسترون کاهش یافته در اثر دوره های استروئیدی در پایان دورۀ مصرف استروئیدھا به حد نرمال باز می گردد.

 

خرید و نحوه مصرف پروویرون بدنسازی

نحوه مصرف پروویرون در بدنسازی

بهتر است دوز و نحوه مصرف قرص پروویرون در پاکسازی و درمان، زیر نظر پزشک انجام شود؛ اما به طور معمول میزان و نحوه مصرف پروویرون به شرح زیر است:

میزان دوز مصرفی پروویرون برای بدنسازان و ورزشکاران، معمولا حدود 50 الی 150 میلی‌ گرم در روز است. مصرف پروویرون در بدنسازی با هدف کنترل سطح استروژن، کاهش احتباس آب و نمک و بهبود وضعیت توانایی باروری بعد از پایان یک دوره استروئیدی به کار می رود.

مصرف پرووریون برای زنان توصیه نمی شود اما برخی از زنان بدنساز از این دارو در کنار دوره پاکسازی استروئیدها استفاده می کنند. زنان از پروویرون به میزان یک دوز 25 میلی گرمی در کل یک روز، برای جلوگیری از تغییر شکل فیزیکی بدن و جلوگیری از ایجاد صفات مردانه، حداکثر به مدت 4 الی 5 هفته استفاده می کنند.

مصرف این دارو با دوز 25 میلی گرم روزانه یک الی چهار قرص برای جلوگیری از ژنیکوماستی یا عارضه بزرگی سینه کافی به نظر می رسد. بهتر است اگر فرد از استروئیدی با خواص بالای استروژن زایی (استن 400، دیانابول، استندرون) استفاده می کند، قرص پروویرون را به صورت ترکیبی با نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) یا کلوماید مصرف نماید. در این حالت می توان روزانه 50 میلی گرم پروویرون و به مقدار 20 میلی گرم نولوادکس را بدون افزایش دوز مصرفی استفاده کرد.

پزشکان معمولا برای مصارف درمانی کمبود سطح آندروژن و درمان اختلالات باروری مردان، به میزان یک تک دوز “25 میلی گرم” سه نوبت در روز که مجموعا 75 میلی گرم در هر روز است، تجویز می کنند. پس از آن در ادامه دوره درمان، میزان دوز مصرفی پروویرون کاهش یافته و فقط به میزان یک دوز 25 میلی گرمی در کل روز استفاده می شود.


جالب است بدانید:  درمان ژنیکوماستی با پروویرون 

درمان بزرگ شدن سينه در مردان با از بین بردن چربی (ژنیکوماستی)


بهترین زمان مصرف پروویرون

بهترین زمان مصرف پروویرون

بهترین زمان مصرف پروویرون صبح / عصر است. مصرف پروویرون (مسترولون) برای زنان حداکثر به مدت 4 الی 5 هفته است؛ اما برای مردان محدودیتی در زمان دوره مصرف وجود ندارد البته معمولا بیش از 4 هفته نیز توصیه نمی شود.

 

میزان دوز مصرفی پروویرون (مسترولون)

به طور کلی دوز مصرفی پروویرون با اهداف مختلف درمانی و پیشگیری حدود 25 الی 200 میلی گرم در روز است. زمان عمر فعال آن نیز 12 ساعت و زمان تشخیص در بدن حدود 5 الی 6 هفته می باشد. محدودیتی در زمان دوره مصرف پروویون برای مردان وجود ندارد. می توان گفت نسبت قدرت آنابولیک / آندروژنیک حدود 100 _ 150 : 30 _ 40 است.

با مصرف دوزهای زیر 100 میلی گرم تاکنون عوارض جانبی برای مردان گزارش نشده است. اما مصرف طولانی مدت پروویرون برای درمان ژنیکوماستی و مشکل سینه مردان، می تواند موجب افزایش میل جنسی و نعوظ شود. با توجه با خواص آندروژنیک این دارو بهتر است مصرف پروویرون تحت نظر پزشک متخصص باشد.

میزان مصرف موثر مسترلون در افراد غیرورزشکار 25 میلی گرم در روز است. ولی در میان ورزشکاران این دوز 50 میلی گرم در روز می باشد.

دوز مصرف درج شده روی بسته بندی این دارو برای ورزشکاران معمولا بین ۲ الی ۴ قرص در روز درج شده است.

میزان دوز مصرفی پروویرون (مسترولون)

مصرف پروویرون با نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) 

بهترین و موثر ترین حالت مصرف، استفاده هم زمان پروویرون (مسترلون) با نولوادکس (یا همان تاموکسیفن سیترات) است؛ زیرا مسترلون قادر است با تحریک غده هیپوفیز، میزان ترشح طبیعی تستوسترون و ترشح گونادوتروپین را افزایش دهد. نولوادکس نیز دارویی برای بلوکه کردن و غیرفعال نمودن تاثیر استروژن‌ می باشد و قادر است به خوبی میزان استروژن را در بدن کاھش دهد. به همین دلیل مصرف مسترولون با نولوادکس از ایجاد عوارضی نظیر احتباس آب و نمک در بدن بعد از اتمام دوره برخی از استروئیدها و عارضه ژنیکوماستی در مردان به طور قطعی جلوگیری کند.

** مطالب و مقالات 66 مارکت، برای کسب اطلاعات بیشتر است. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.


شما عزیزان می توانید سوالات و نظرات خود در زمینه مصرف پروویرون (مسترلون) را در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *