استروئید, هورمون

بهترین استروئید با سوماتروپین

بهترین استروئید با سوماتروپین- زمان و محل تزریق

در این مقاله می خوانید که بهترین استروئید با سوماتروپین کدام است و اینکه بهترین محل تزریق و بهترین زمان تزریق سوماتروپین برای چربی سوزی و عضله سازی در بدنسازی چه موقع است. مصرف سوماتروپین به تنهایی تاثیر بسیار کمی در عضله سازی و چربی سوزی دارد و برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم است مصرف سوماتروپین با استروئیدها و انسولین همراه باشد. در واقع با مصرف این هورمون رشد، بدن بیشتر از حالت عادی، نیاز به هورمون های تیروئید، کورتیکو استروئید، استروژن، انسولین و گونادوتروپین دارد. در این حالت سوماتروپین در بدن تاثیر آنابولیکی و عضله ساز دارد.

** مطالب و مقالات 66 مارکت، برای کسب اطلاعات بیشتر است. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود، بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

سوماتروپین چیست؟

سوماتروپین نوعی از هورمون رشد در بدن انسان است که وظیفه آن تحریک رشد استخوان ها و عضلات می باشد. سوماتروپین در گروه هورمون های پپتید قرار دارد و موثر در افزایش رشد سلولی است.

هورمون GH محرک تولید و بازسازی سلول ها در بدن انسان می باشد؛ بنابراین استفاده از هورمون رشد سنتز شده، موجب بهبود رشد کل بدن می شود. ورزشکاران معمولا سوماتروپین را همراه با استروئید دیگری مصرف می کنند تا از نتایج مطلوب ترکیب HGH با استروئید آنابولیک آندروژنی بهره مند شوند. ترکیب تزریق سوماتروپین با استروئیدهای آنابولیک، تاثیر خارق العاده ای در بهبود روند عضله سازی و چربی سوزی دارد. سوماتروپین به صورت قرص نیز عرضه می شود، قرص سوماتروپین موثر در بهبود ریکاوری است.

بهترین استروئید با سوماتروپین

نقش هورمون رشد در بدن، افزایش حجم عضلات، متابولیسم پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌ ها می باشد. هورمون رشد موثر بر افزایش حجم خالص عضلانی بدن از طریق تحریک سنتز پروتئین و افزایش احتباس نیتروژن می باشد. همچنین هورمون رشد به انتقال آمینو اسیدها به داخل سلول‌ های عضلانی کمک می کند. در واقع افزایش هورمون رشد در بدن به معنی کاهش چشمگیر درصد چربی بدن و افزایش چشمگیر عضله سازی با جذب پروتئین است. علاوه براین، در مواقعی که بدن در یک دوره زمانی با کمبود گلوکز روبرو می شود، هورمون رشد تاثیری نظیر هورمون انسولین ایفا می کند.

بهترین استروئید همراه با سوماتروپین

بهترین استروئید با سوماتروپین

مصرف بهترین هورمون های استروئیدی همراه با سوماتروپین، موجب حداکثر عضله سازی می شود. در این حالت کبد قادر خواهد بود مقدار کافی سوماتومدین و (IGFs ) را تولید کند. چنین تاثیرات آنابولیکی اگر همراه با مصرف مواد با خاصیت ضد کاتابولیک باشد، تاثیرات چشمگیرتری خواهد داشت. موارد زیر انتخاب هایی مناسب برای مصرف همراه با سوماتروپین است به شرح تاثیر هر یک پرداخته ایم:

مصرف هورمون تیروئید (LT-3) با سوماتروپین

مصرف استروئیدهای آنابولیک با سوماتروپین

مصرف هورمون انسولین با سوماتروپین

بهترین استروئید با سوماتروپین برای عضله سازی و چربی سوزی کدام است؟

بهترین مارک سوماتروپین-

مصرف هورمون تیروئید با سوماتروپین

مصرف هورمون تیروئید با سوماتروپین از اثرگذاری بسیار قوی برخوردار است. T3 شبهه تیروئید مناسب برای مصرف همراه با سوماتروپین می باشد:

مصرف سوماتروپین با سایتومل :

سایتومل که نام تجاری هورمون مصنوعی تیروئید است، انتخابی مناسب برای مصرف هم زمان با سوماتروپین است و موجب افزایش عضله سازی و کاهش چربی می شود. در واقع سایتومل، یک کپی‌ بسیار شبیه به هورمون طبیعی تیروئید تولید شده در بدن به نام “تری یدو تیرونین” می باشد. سایتومل با نام هورمون (T3) شناخته می شود:

استروئید سایمتول با سوماتروپین

مصرف استروئید آنابولیک با سوماتروپین

مصرف استروئید های آنابولیک به عنوان بهترین استروئید با سوماتروپین موجب تاثیرگذاری خارق العاده این ترکیب برای افزایش حجم عضلانی و چربی سوزی می شود.

 

مصرف بهترین استروئیدها با سوماتروپین:

مصرف سوماتروپین با وینسترول:

بهترین استروئیدها همراه با سوماتروپین برای بدنسازان و ورزشکاران در دوره مسابقات، مصرف هم زمان وینسترول به طور متناوب با یک ترکیب آندروژن آروماتیز نشده (نظیر ترنبولون یا هالوتستین) است. این ترکیب موجب سفت و متراکم شدن بافت می شود که ظاهری زیبا برای بدن سازان پرورش اندام ایجاد می کند. وینسترول به عنوان بهترین استروئید با سوماتروپین در دوره افزایش حجم خشک مصرف می شود.

وینسترول

مصرف سوماتروپین با ترنبولون :

تربولون به عنوان پادشاه استروئیدها با تاثیر گذاری خارق العاده در عضله سازی، انتخابی مناسب برای مصرف با سوماتروپین است.

ترنبولون استات

مصرف سوماتروپین با هالوتستین :

مصرف سوماتروپین با هالوستتین یکی از محبوب ترین عناصر، در دوره مصرف حجم عضلانی برای بدنسازان حرفه ای محسوب می شود.

هالوتستین

مصرف سوماتروپین با استروئید پریموبولان :

بدنسازان و ورزشکاران مسن یا با شرایط بدنی حساس، می توانند استروئیدهایی نظیر استروئید پریموبولان، استروئید بولدنون آندکانوات (اکویی پویز) یا دکا دورابولین را به دوره مصرف وینسترول اضافه کنند. با این روش نتایج بهتری کسب کرده و موجب کاهش عوارض جانبی خواهند شد:

پریمبولان با سوماتروپین

مصرف سوماتروپین با بولدنون آندکانوات (اکویی پویز):

بولدنون سویسی با سوماتروپین

مصرف سوماتروپین با دکادورابولین :

مصرف سوماتروپین با استانازول :

بهترین استروئید با سوماتروپین برای خانم های بدنساز، قرص استانازول است که به عنوان استروئید خوراکی مصرف می شود. به طور معمول، دوز مصرفی روزانه زنان بدنساز حدود 5 الی 10 میلی گرم یا سطح 2.5 تا 5 قرص 2 میلی گرم می باشد. ساختار قرص استانازول با تزریقی متفاوت است و پیوند کربن AA-17 بالاتر است و فشار بیشتری به کبد وارد می سازد. بنابراین لازم است مصرف کنندگان به طور منظم تحت آزمایش خون قرار بگیرید تا از وضعیت کبد خود مطلع باشند.

مردان بدنساز می توانند از استانازول تزریقی 50 میلی گرمی استفاده کنند. تزریق استانازول همراه با افزایش خواص آندروژنی برای مردان (افزایش صفات مردانگی) است. خواص آندروژنی این ترکیب در سطح متوسط می باشد. نوع تزریقی به دلیل افزایش صفات مردانه، به زنان توصیه نمی شود.

مردان بدنساز می توانند یک آمپول 50 میلی گرمی را در دو نوبت تزریق کنند. در فاصله هر 3 الی 4 روز یک مرتبه دوز تزریقی 25 میلی گرم خواهد بود و طول دوره مصرف 6 تا 8 هفته است. نوع تزریقی فشار کمتری به کبد وارد می کند مگر اینکه مصرف آن هم زمان با ترکیبات حاوی کربن AA-17 باشد.

استانازول با سوماتروپین


مزایا و معایب استروئیدها (جالب است بدانید)


اگر در حال برنامه ریزی برای افزایش حجم عضله با دوره تزریق هورمون رشد هستید، بدنسازان به صورت تجربی، معمولا یکی از دوره های استروئیدهای آنابولیک زیر را مصرف می کنند:

1- در صورت مصرف این استروئیدهای آنابولیک ، میزان مصرف سوماتروپین، 12 واحد در روز خواهد بود و مدت زمان دوره تزریق، حداکثر 8 هفته است:

سوستانون 250: 250 تا 500 میلی گرم در هفته

بولدِنون : 400 میلی گرم در هفته

سوماتروپین: 12 واحد در روز

2- سوماتروپین همراه با تستوسترون انانتات و آناوار نیز مصرف می شود. در این حالت مدت زمان تجویز بین 8 تا 12 هفته است. دوز مصرفی این دوره معمولا به شرح زیر است:

سوماتروپین : 5 واحد و 2 بار در روز

تستوسترون انانتات: 500 میلی گرم در هفته

اُکساندرولون (با نام تجاری اُکساندرین، آناوار) : 40 میلی گرم در روز

انسولین: 5 واحد، دو بار در روز با فاصله یک ساعت بعد از تزریق سوماتروپین

 

طریقه مصرف سوماتروپین با انسولین

اطلاع از طریقه مصرف سوماتروپین با انسولین بسیار مهم است. تنظیم دوره سوما و انسولین در بدنسازی همیشه در میان بدنسازان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. این دوره با پاکسازی سوماتروپین همراه است. طبق آخرین مطالعات و بررسی های علمی، مصرف هم زمان انسولین و سوماتروپین “HGH” به عنوان دو هورمون با اثر منفی روی یکدیگر عمل می کنند. البته این دو ترکیب همچنان به عنوان ترکیبی طلایی برای رسیدن به حداکثر رشد، توسط بسیاری از بدنسازان حرفه ای و موفق جهان مصرف می شود.

نتایج این تحقیقات علمی، مصرف سوماتروپین و انسولین به صورت هم زمان را رد می کند و شرح می دهد که در واقع این دو هورمون تاثیر بسیار قوی در افزایش حجم عضلانی خشک دارند؛ اما نباید از اهمیت فاصله زمانی مصرف این ترکیب برای کسب بهترین نتیجه، قافل شد.

انسولین هورمون انتقالی ترشح شده توسط پانکراس است و برای ذخیره مواد غذایی در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است مصرف این ماده به شکل سنتزی در بدنسازی، مطابق با سیکل طبیعی بدن انجام شود زیرا :

با تزریق انسولین به بدن، سطح هورمون های HGH و تیروئید بدن به شدت افت خواهد کرد. زیرا سیستم بدن به طور خودکار بعد از افزایش انسولین، دستور کاهش ترشح تیروئید و HGH را صادر می کند.

بدن برای رشد عضلانی و افزایش حجم عضله، نیاز به ترشح تیروئید و HGH نیز دارد، اما در حالت طبیعی تا زمانی که غلظت انسولین خون کاهش نیافته، سیستم بدن اجازه تولید مجدد تیروئید و HGH را صادر نخواهد کرد.

براساس این تحقیقات، جهت کسب بهترین نتیجه از مصرف انسولین و سوماتروپین، لازم است مطابق با سیکل طبیعی بدن اقدام شود. به این معنی که بعد از تزریق انسولین منتظر کاهش غلظت انسولین خون باشید، سپس از سوماتروپین “HGH” و هورمون تیروئید نظیر T3 استفاده نمایید. با این روش می توانید مطابق با سیکل طبیعی بدن، از تزریق انسولین، سوماتروپین و هورمون تیروئید استفاده نمایید.

بهترین زمان مصرف سوماتروپین با انسولین:

به طور معمول بدنسازان حرفه ای بهترین فاصله زمانی برای مصرف انسولین را یک ساعت بعد از تزریق سوماتروپین در نظر می گیرند. این بازه زمانی با توجه به میزان دوز تزریق انسولین می تواند طولانی تر باشد.

به طور معمول کبد قادر است، در هر بار تزریق معادل 3 تا 4 واحد از HGH را تجزیه کند. بنابراین اگر بین هر بار تزریق سوماتروپین، حداقل 7 ساعت فاصله وجود داشته باشد، کبد می تواند تا 2 برابر این میزان هورمون را نیز تجریه کند.

سوماتروپین در بدنسازی

طریقه مصرف سوماتروپین

طریقه مصرف سوماتروپین “HGH” و میزان مصرف این هورمون رشد در افراد مختلف متفاوت است. نحوه و طریقه تزریق سوماتروپین به صورت زیرپوستی در نقاط محتلف بدن انجام می شود زیرا این تزریق می تواند موجب چربی سوزی در ناحیه انجام تزریق شود. بنابراین لازم است محل تزریق به طور مداوم تغییر کند. طریقه مصرف HGH به صورت مصرف روزانه (ED) و یا یک روز در میان (EOD) است.

مقایسه روش مصرف روزانه و روش یک روز در میان سوماتروپین:

روش مصرف روزانه، برای بهترین استروئید با سوماتروپین، اثربخشی بیشتری دارد. زیرا میزان غلظت IGF و HGH در خون مشابه می باشد؛ بنابراین در این حالت رشد عضلانی و چربی سوزی نسبت به روش یک روز در میان مؤثرتر خواهد بود. مگر اینکه از نظر مالی امکان تهیه دوز مصرفی روزانه وجود نداشته باشد که در این حالت لازم است طول دوره مصرف طولانی تر شود. علاوه براین امکان استفاده از هر دو روش روزانه و یک روز در میان به صورت چرخشی وجود دارد.

سوماتروپین

 میزان مصرف سوماتروپین:

تعیین این میزان نیاز به تجربه و شناخت وضعیت بدنی مصرف کننده دارد. به طور مثال یک بدنساز 90 کیلویی، معمولا می تواند در طول هفته حدود (60 IU) سوماتروپین مصرف می کند. این تزریق در طول هفته در سه نوبت (20 IU) انجام می شود. امکان تزریق روزانه سوماتروپین به صورت زیرپوستی نیز در میان ورزشکاران حرفه ای رواج دارد که میزان آن در حدود (4-16 IU) می باشد.

توجه داشته باشید که نیمه عمر سوماتروپین کمتر از یک ساعت است و بعد از تزریق، غلظت پلاسمای خون به سرعت افزایش می یابد؛ بنابراین بدنسازان درصورت استفاده روزانه این دوز مصرفی را طی 3 الی 4 نوبت به میزان (2-4 IU) تزریق می کنند. تجربیات ورزشکاران نشان می دهد که مصرف منظم دوز‌های کوچک، روشی موثر در کسب بهترین نتیجه از تزریق سوماتروپین است. زیرا سوماتروپین موجب تحریک کبد و ترشح (IGFs ) و سوماتومدین به میزان محدود می شود. بنابراین مصرف سوماتروپین به صورت تدریجی می تواند موثر در ترشح مداوم کبد برای تولید (IGFs ) و سوماتومدین شود.

میزان تاثیر سوماتروپین:

میزان تاثیر بهترین استروئید با سوماتروپین، بستگی به مقدار مصرف متناسب با وضعیت بدنی دارد. به این معنی که اگر دوز مصرفی پایین تر از مقدار مورد نیاز بدن باشد، تاثیر خاصی مشاهده نخواهید کرد و هزینه ای که صرف خرید سوماتروپین کرده اید نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت. اغلب بدنسازان این حداقل میزان دوز مصرفی را در حدود ( 4 IU) می دانند. پیش از انتخاب دوز مصرفی حتما توضیحات مندرج بر روی ویال را مطالعه نمایید. پیشنهاد می دهیم اگر درمورد میزان مصرف، به اطمینان نرسیده اید از مصرف ناآگاهانه آن بپرهیزید.

طول دوره مصرف سوماتروپین:

مدت دوره مصرف سوماتروپین از 6 هفته تا چندین ماه ادامه دارد. تاثیرات سوماتروپین چند هفته بعد از اتمام دوره در بدن باقی خواهد ماند، باتوجه به این موضوع نیازی به افزایش دوز مصرفی نخواهید داشت. بنابراین با ادامه مصرف یک دوز ثابت می توانید رشد عضلانی و چربی سوزی چشمگیری داشته باشید.

دوره مصرف سوماتروپین در سطح حرفه ای

تداخل دارویی سوماتروپین با استروئید

سوماتروپین با تمامی استروئیدها سازگار نیست! بنابراین تداخل دارویی سوماتروپین با استروئیدهایی نظیر پردنیسون، دکسامتازون، متیلپردنیزولون و… را در نظر داشته باشید. اگر تحت هر نوع درمان دارویی یا گیاهی هستید، حتما پیش از انتخاب دوره سوماتروپین با پزشک خود مشورت نمایید.

برخی از تداخل های دارویی با تزریق هورمون رشد شامل موارد زیر است:

1- تداخل دارویی سوماتروپین با داروهای دیابت یا انسولین.

2- تداخل دارویی سوماتروپین با قرص‌ های جلوگیری از بارداری یا هورمونی .

3- تداخل داروهای گیاهی و برخی از انواع ویتامین‌ ها با سوماتروپین نیز گزارش شده است.

4- تداخل دارویی سوماتروپین با استروئیدهایی نظیر متیلپردنیزولون، پردنیسون، دکسامتازون و… .

دوره مصرف سوماتروپین در سطح حرفه ای

در تنظیم دوره سوماتروپین و انسولین در بدنسازی، ویژه بدنسازان حرفه ای می توان از ترکیب های زیر استفاده کرد. دوره مصرف بهترین استروئید با سوماتروپین در سطح حرفه ای شامل ترکیبات زیر است:

1- سوماتروپین

2- انسولین

3- هالوتستین

4- پارابولان

5- سوسپانشن

تزریق سوماتروپین

دوره مصرف سوماتروپین در سطح مبتدی

دوره مصرف سوماتروپین در سطح مبتدی متفاوت است و این دوره تزریق حداقل، 3 ماه است تا زمانی که نتایج مورد انتظار مشاهده شود.

طول دوره: هفته های اول تا ششم از هفته ای هفتم تا دوازدهم
میزان سوماتروپین: 5 واحد /طی دو نوبت در روز 5 واحد / دو بار در روز

توجه

بهترین زمان تزریق سوماتروپین 

بهترین زمان تزریق سوماتروپین در بدنسازی:

نوبت اول صبح قبل از وعده صبحانه (قند خون پایین است)

نوبت دوم، در زمان تمرینات ورزشی یا بلافاصله بعد از تمرین است.

زمان تزریق در روزهای استراحت 30دقیقه قبل از ناهار می باشد.

توجه داشته باشید که بهترین موقع برای تزریق سوماتروپین در بدنسازی و اثرگذاری تزریق HGH، در نیمه اول یا وسط روز است. بهتر است تزریق سوما قبل از وعده‌ های غذایی باشد، زیرا سطح گلوکز خون پایین است. بنابراین تزریق را 1 ساعت قبل از وعده غذایی یا 2 ساعت پس از آن انجام دهید.

بهترین زمان تزریق سوماتروپین برای حجم بدنسازی

بهترین زمان تزریق سوماتروپین برای حجم بدنسازی و رسیدن به حداکثر افزایش سایز و حجم عضلات، در نوبت اول و دوم به شرح زیر است:

نوبت اول تزریق سوماتروپین: بهترین زمان در نوبت اول تزریق در صبح است؛ زیرا غلظت انسولین خون در پایین ترین حد ممکن می باشد.

نوبت دوم تزریق سوماتروپین: نوبت دوم تزریق، در حدود 6 تا 8 ساعت بعد از اولین تزریق HGH است. همچنین سوماتروپین “HGH” را قبل از خواب نیز می توان تزریق کرد. در هر دو حالت زمانی، غلظت IGF-1 و HGH در خون پایین است.

میزان دوز مصرفی و زمان بندی تزریق سوماتروپین برای حجم بدنسازی به شرح زیر است:

نام میزان دوز زمان دوره مصرف
1 سوماتروپین (هورمون رشدHGH) 6 الی 12 واحد به مدت 8 الی 10 هفته
تستوسترون انانتات 250 الی 1000 میلی گرم در هفته
سایپیونات یا سوستانون
2 سوماتروپین (هورمون رشدHGH) 6 الی 21 واحد به مدت 6 الی 8 هفته
دیانابول / Dbol یا تورینابول / Tbol 30 الی 50 میلی گرم در روز

بهترین زمان تزریق سوماتروپین برای چربی سوزی

بهترین زمان تزریق سوماتروپین برای چربی سوزی، وقتی است که میزان قند خون و انسولین پایین است. در این حالت، هورمون رشد یا همان سوماتروپین، بیشترین اثر چربی سوزی را دارد. بنابراین بهترین زمان تزریق سوماتروپین، صبح و با شکم خالی است.

اگر به دنبال بیشترین چربی سوزی و کات هستید، حتما تمرینات صبح هنگام HIIT یا پرشدت را در برنامه خود بگنجانید. زیرا سطح اسیدهای چرب آزاد خون تا 3 ساعت بعد از تزریق HGH، بسیار بالا می باشد و چربی سوزی در این بازه زمانی بیشتر و راحت تر است.

میزان دوز مصرفی و زمان بندی تزریق سوماتروپین برای چربی سوزی به شرح زیر است:

1- برای رسیدن به حداکثر چربی سوزی و کات لازم است هورمون رشد یا همان سوماتروپین که با اصطلاح “HGH” شناخته می شود را همراه با وینسترول و آناوار مصرف نمایید.

2- میزان مصرف سوماتروپین با وینسترول یا آناوار : 4 تا 8 واحد سوماتروپین همراه با 50 میلی گرم وینسترول یا آناوار.


بهترین استروئید برای حجم و کات  (جالب است بدانید)


بهترین محل تزریق سوماتروپین

بهترین محل تزریق سوماتروپین زیر شکم و به صورت تزریق زیر پوستی است. بهترین محل تزریق سوماتروپین برای ورزشکاران حرفه ای و باتجربه، تزریق عضلانی است. در این حالت بهترین محل تزریق شامل عضلات دلتوئید (دالی) یا سرشانه و عضلات سه سر بازو یا پشت بازو می باشند. تصویر محل تزریق سوماتروپین مطابق عکس آناتومی زیر است:

بهترین محل تزریق سوماتروپین

بهترین محل ها برای تزریق آمپول سوماتروپین، پشت بازو ، ربع خارجی باسن، بالای ران یا خارج ران و دو طرف شکم است.

از بین 8 محل مناسب برای تزریق عضلانی، 4 مورد را انتخاب کرده و هر بار محل تزریق را جا به جا کنید. زیرا تزریق سوماتروپین موجب چربی سوزی در ناحیه تزریق به صورت موضعی می شود. علاوه براین خوب است که به بافت محل تزریق، فرصت بازسازی و ترمیم دهید.

توجه داشته باشید که حتما بعد از باز کردن هر سوماتروپین به تاریخ انقضا توجه داشته و تعداد دفعات تزریق را یادداشت نمایید.

نحوه تزریق سوماتروپین با سرنگ انسولین مطلوب تر است. 


 نحوه تزریق استروئید در بدنسازی (جالب است بدانید)


نتیجه گیری:

سوماتروپین یک هورمون رشد بسیار کارآمد در افزایش رشد عضلانی و چربی سوزی است. برای کسب بهترین نتیجه در افزایش حجم و کات، لازم است مصرف بهترین استروئید با سوماتروپین برای مبتدیان و حرفه ای ها تحت نظارت پزشک متخصص و آگاه انجام شود. بنابراین هرگز از دوره مصرف سوماتروپین بدنساز یا ورزشکار دیگر تقلید نکنید. موارد درج شده در این مقاله به عنوان مثال ذکر شده است و یک تجویز پزشکی محسوب نمی شود. بنابراین برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت نمایید.


بیشتر بدانید: سوماتروپین در بدنسازی 

کاملترین راهنمای مصرف سوماتروپین در بدنسازی  


 

سوالات متداول تزریق سوماتروپین در بدنسازی

به نکات مهم زیر برای تزریق سوماتروپین در بدنسازی توجه داشته باشید:

 اگر تزریق یک دوز سوماتروپین را فراموش کنیم چه باید کرد؟

اگر مصرف یک دوز را فراموش کردید، در شرایطی که زمان مصرف دوز بعدی نزد است، از مصرف دوز فراموش شده سوماتروپین خودداری نمایید. درصورتی که بیش از 3 دوره متوالی از تزریق را از دست داده اید، حتما با پزشک آگاه مشورت کنید.


آیا سوماتروپین را باید در یخچال نگهداری کرد؟

سوماتروپین را در یخچال نگهداری کنید. دمای نگهداری از HGH نباید بالاتر از 36 الی 42 درجه فارنهایت باشد. گرما و سرمای بیش از میزان اثرگذاری سوماتروپین می کاهد. درصورتی که آمپول سوما، را یک شب بیرون از یخچال نگهداری کرده اید، هرچه سریع تر آن را داخل یخچال بگذارید. اگر رنگ آن تغییر کرده و تیره شده است و یا داخل ویال سوماتروپین ذراتی را مشاهده کردید، به هیچ عنوان آن را مصرف نکنید.


مصرف سوماتروپین برای چه افرادی خطرناک است؟

مصرف سوماتروپین در صورت حساسیت به قرص سوماتروپین یا الکل بنزیل، همچنین در صورت ابتلا به هر یک از بیماری های زیر مناسب نمی باشد:

 کم کاری تیروئید، نارسایی ریه یا سابقه جراحی، سرطان فعال یا سابقه ابتلا به سرطان، آسیب سر یا تومور مغزی، سندرم پرادر-ویلی، اضافه وزن بالا، مشکلات تنفسی، دیابت، مشکلات بینایی ناشی از دیابت به نام بیماری شبکیه یا تورینه، مشکلات تنفسی نظیر بیماری آپنه یا ایست موقتی تنفسی، اختلال غده هیپوفیز، انحنای غیر عادی در ستون فقرات به نام بیماری کژپشتی، اسکولیوز یا کوژ شدن پشتی به راست یا چپ.

بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین ،بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین ،بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین ،بهترین استروئید با سوماتروپین، بهترین استروئید با سوماتروپین ،بهترین استروئید با سوماتروپین ،بهترین استروئید با سوماتروپین

شما عزیزان می توانید سوالات و نظرات خود در زمینه دوره مصرف بهترین استروئید با سوماتروپین را در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

4.5/5 - (47 امتیاز)

11 دیدگاه در “بهترین استروئید با سوماتروپین

 1. امیرحسین گفت:

  سلام‌ خسته نباشید یه راهنمایی راجب دوره هالو تستین با سوماتروپین بمن بگید ممنون سوالم اینه که کنار این دوره انانتات هم باید استفاده کنم؟

 2. مجید گفت:

  سلام وقت بخیر.. مصرف سوما با انسولین و وینسترل مشکلی نداره.‌ممنون

 3. سیامک گفت:

  سلام وقت بخیر بسیار موثر بود ممنون.من وینسترول پارابولان بولدنون سوستانول ترنبولن سوسپانشن دارم با سوماتروپین چجوری مصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. محمد گفت:

  سلام خسته نباشی من ورزشکارم اضافه وزن دارم وبدنم استپ کرده تا حالا سوما مصرف نکردم میشه یکم راهنمایی کنید ممنون

 5. Matin گفت:

  سلام و درود بر شما، وقتتان بخیر 👋❤
  مصرف سوماتروپین با استروئید مسترون اشکالی دارد؟؟

  1. 66 مارکت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر، ورزشکارانی که در مسابقات بدنسازی شرکت می کنند طبق تجربه معتقدند که مصرف مسترون، سوماتروپین (HGH) و اکساندرولون. می تواند اثربخشی استروئیدهای دیگر را در طول دوره تقویت کند. همچنین بهترین استروئيدها برای مصرف با سوما جهت چربی سوزی و کات را وینسترول، مسترون و اکساندرولون می دانند. سوماتروپین (HGH) می تواند اثربخشی استروئیدهای دیگر را در طول دوره تقویت کند. البته این بستگی به شرایط جسمانی، میزان ظرفیت بدن و طول دوره دارد و می‌ تواند بین ۱۶ تا ۲۱ هفته باشد. توجه کنید که برای کاهش و پیشگیری از بروز عوارض جانبی در چنین دوره‌ های طولانی مدت لازم است حتما به پزشک مراجعه کرده و آزمایشات لازم را انجام دهید. اگر قصد مصرف همزمان سوماتروپین و مسترون را دارید، پیشنهاد میکنیم با مربی آگاه و مجرب مشورت کنید و از دوز و طول دوره متناسب با وضعیت بدنی خود استفاده کنید.

   1. Matin گفت:

    ممنون از توضیحات شما 🙏❤

   2. Matin گفت:

    ببخشید یک سوال دیگه ؟؟
    اکسی متولون با اکساندرولون فرق میکند؟؟ می‌شود در دوره سوما و مسترون، اکسی متولون هم مصرف کرد؟؟

 6. علی ملایی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.. بنده اولین بار هستش میخوام سیناتروپین‌ مصرف کنم.البته سال ها بدنسازی کار میکنم.. ۳۲ واحدی خریدم ۴ تا خودکار …
  ممکن هستس بگین بهم بهترین روش مصرف رو برای بنده؟؟ من خودم طبق چیزهایی میخوندم‌گفتم کلا ۶ تا بزنم در روز ۳ تا صبح زود ناشتا و ۳ تا نیم ساعت قبل از تمرین !! هر روز … هفته ای هم یه دور اضافه کنم !!! به مربی بهم گفت فقط صبح ها زود ۱۰ تا بزن هر هفته هم ۲ واحد اضافه کن

  1. 66 مارکت گفت:

   سلام ،
   صبح زود زمان خوبی برای مصرف سوماتروپین هست و اطلاعات بیشتر در همین صفحه ذکر شده، پیشنهاد میدهیم حتما این مقاله رو به دقت مطالعه کنید. لازمه حتما با مشورت پزشک یا مربی متخصص میزان دوز و زمان های مصرف برای شخص شما با توجه به شرایطتون تجویز بشه.

   1. امیرحسین گفت:

    ببخشید چه میزان سومارو چند وعده باید مصرف کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *