استروئید

دوره پاکسازی سوستانون 250

Sustanon_250 استروئید سوستانون
سوستانون Sustanon (سوستانن) یک استروئید تزریقی روغنی است. در این مقاله علاوه بر معرفی این دارو ، نحوه دوره پاکسازی سوستانون را شرح داده ایم. این آمپول از 4 نوع تستوسترون متفاوت شامل موارد زیر تشکیل شده است:

ترکیبات سوستانون 250 :

تستوسترون پروپیونات: 30 میلی گرم

تستوسترون پنیل پروپیونات: 60 میلی گرم

 تستوسترون ایزوکپروات: 60 میلی گرم

تستوسترون دکانوات: 100 میلی گرم

سوستانون ۲۵۰

ورزشکاران سوستانون 250 را با هدف افزایش حجم عضلانی و قدرت بدنی مصرف می کنند. سوستانون ۲۵۰ دارای فرمول مولکولی (C19H28O2) و دارای نام شیمیایی (4-androsten-3-one-17beta-ol) و (17beta-hydroxy-androst-4-en-3-one) است. به آن سوستنون و دورا تستین نیز  می گویند و یک استرویید آنابولیک و داروی بهبود دهنده عملکرد محبوب و پرمصرف است.

راحتی مصرف از فاکتورهای اصلی تولید و مصرف آن است؛ زیرا سوستانون ۲۵۰ در مقایسه با سایر فرم های استر دار تستوسترون، نظیر تستوسترون پروپیونات و تستوسترون دکانوات تعداد تزریق کمتری نیاز دارد.

پاکسازی دوره سوستانون-

برخلاف اغلب نظرات درمورد سوستانون محبوبیت سوستانون به علت قدرت آن نیست، زیرا این استروئید تنها یک فرم استردار شده تستوسترون است.

استر‌ها به این دلیل به استرویید‌های آنابولیک اضافه می شوند که روی زمان آزاد سازی و نیمه عمر آنها در بدن تاثیر بگذارند. بنابراین سوستانون در واقع هیچ تاثیر مستقیمی‌ روی قدرت ندارد. در واقع افزایش حجم عضلانی، بر افزایش قدرت موثر است.

دلیل اصلی‌ محبوبیت سوستانون ۲۵۰ این است که مصرف کنندگان با همان قیمت‌ های مشابه استرویید‌های تکی‌، می توانند 4 نوع استرویید برای عضله سازی به دست بیاورند.

مزایای دوره پاکسازی سوستانون 250

 مزایای مصرف سوستانون

از مزایای مصرف سوستانون این است که ذخیره آب کمتر و عوارض جانبی استروژنیک کمتری دارد.

این ترکیب تستوسترونی، می تواند موجب آزاد سازی سریع تستوسترون و هم آزاد سازی کند آن در بدن شود، به این معنی‌ که مصرف کنندگان سوستانون ۲۵۰ در ناحیه تزریق، احساس درد نخواهند داشت.

اثر مصرف آن در بدن 2 الی 3 ماه باقی می ماند. عمر فعال این داروی استروئیدی حدود 15 الی 18 روز است.

تستسترون فنیل پریپیونات و ایزو کاپریت موجود در سوستانون 250 به مدت 3 هفته در خون باقی می ماند و موجب اثر بخشی دراز مدت سوستانون می شوند و تستسترون دکانوات بیش از یک ماه در خون فعال است و بادوام ترین تستسترون در سوستانون است.

 

 عوارض مصرف سوستانون

1- تحریک بیش از حد قوه جنسی‌

2- افزایش احتباس مایعات و نمک در بدن

3- کاهش حجم اسپرم

4- پوکی استخوان

 

بهترین مارک سوستانون 250

برای جلوگیری از عوارض داروهای تقلبی یا بی کیفیت، لازم است بهترین مارک سوستانون 250 را بشناسید، قیمت آمپول سوستانون در برندهای مختلف متفاوت است.

کمپانی دارویی تولید کننده و توسعه دهنده توزیع سوستانون ۲۵۰، کمپانی بین المللی ارگانون بوده که هلندی است؛ البته این شرکت در سال 2007میلادی توسط شرکت شرینگ‌-پلاو خریداری شد.

organon-sustanon-250-سوستانون

organon به عنوان یکی از بهترین مارک های سوستانون در میان ورزشکاران شناخته می شود.

بهترین مارک سوستانون 250

بهترین مارک سوسوتان 250 organon 

 

نحوه پاکسازی دوره سوستانون

از داروهای لازم برای دوره پاکسازی سوستانون بعد از دوره مصرف و جلوگیری از مشکلات هورمونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصرف HCG ( کوریونیک گونادوتروپین انسانی )

کلومید ( کلومیفن سیترات )

نولوادکس ( تاموکسیفن سیترات )

 

نکات مهم:

 حدود یک ماه پس از آخرین تزریق ، اثر سوستانون در بدن فعال باقی می ماند.

در دوره پاکسازی سوستانون لازم است بدانید، اگر یک ماه پس از قطع مصرف استروئید ، درمان با داروی کمکی را شروع کنید، همچنان تاثیرات سوستانون را مشاهده می کنید.

می توان در پایان دوره برای پاکسازی سوستانون و پیشگیری از اختلالات هورمونی، از کوریونیک گونادوتروپین انسانی، یا همان کلومید که با نام کلومیفن سیترات شناخته می شود و نولوداکس (تاموکسیفین سیترات) استفاده کرد. به این ترتیب شخص با مشکلات هورمونی مواجه نمی شود.

توجه داشته باشید که یک ماه بعد از آخرین تزریق، تاثیرات سوستانون در بدن باقی می ماند و یک ماه بعد از قطع مصرف استروئید می توانید دوره پاکسازی سوستانون را آغاز کنید، اما همچنان شاهد تاثیرات این دارو در بدن خود خواهید بود. در این شرایط لازم است برای کاهش مقدار آندروژن خون، مصرف اچ سی جی “HCG”، کلومید/ نولوداکس را به مدت 2 الی 3 هفته به تعویق انداخت.

دوره پاکسازی سوستانون به محض پایان دوره با هدف بازگرداندن بدن به وضعیت طبیعی تولید هورمون ها انجام می شود. به این ترتیب با کمک دوره پاکسازی می توانند از اختلال بلند مدت فرایند تولید تستوسترون جلوگیری نمایند.بر خلاف تصور عده ای از ورزشکاران، بدون دوره‌ی پاکسازی “استروئید سوستانون”، سطح تستوسترون به حالت نرمال باز نمی گردد.

بیشتر بدانید:  عوارض ترنبولون (کلیک)


 

مدت زمان دوره پاکسازی سوستانون

برخی افراد بعد از حدود 2 الی 3 روز بعد از آخرین مصرف اقدام به آغاز پاکسازی می کنند؛ زمان شروع و پایان این دوره برای همه یکسان نیست و دوره های استروئید طولانی تر، نیاز به دوره های پاکسازی بلند مدت‌تری دارند. به طور معمول مدت دوره پاکسازی برای سوستانون 250، حدود 4 الی 6 هفته است و شامل مصرف 50 میلی گرم کلوماید است.

دوره پاکسازی سوستانون با کلوماید و نولوادکس

کلوماید یا همان “کلومیفن سیترات”، یکی از آنتی استروژن های بسیار قوی است که به عنوان (SERM) یا تعدیل کننده انتخابی استروژن مصرف می شود. این داروی پاکسازی، عملکردی بسیار شبیه به نولوادکس یا همان “تاموکسیفن سیترات” دارد که در گروه (SERM)ها دسته بندی می شود.

کلوماید دوره پاکسازی استروئید سوستانون-min

برای پاکسازی استروئید سوستانون با کلوماید، دوز استفاده معمول 50 میلی گرم در روز بوده و برای پاکسازی با نولوادکس، دوز قابل استفاده آن 20 میلی گرم در هر روز است.

دوره پاکسازی سوستانون با کلوماید به منظور تحریک تولید تستوسترون انجام می شود، با کمک این آنتی استروئید قوی در دوره پاکسازی می توان بدن را به حالت طبیعی بازگرداند.

کلوماید قادر است به گیرنده های استروژن متصل شده و از اتصال استروژن به این گیرنده ها جلوگیری کند. به این ترتیب مانع از بزرگ شدن سینه و عارضه ژنیکوماستی در مردان می شود، علاوه براین راه حل خوبی برای رفع مشکل احتباس آب در بدن نیز به شمار می رود.

تاموکسیفن سیترات

تاثیرات دوره پاکسازی سوستانون

بعد از اتمام دوره سوستانون، نمی توانید انتظار رشد و عملکرد چشمگیری از خودتان داشته باشید. البته پیشرفت های حاصل از مصرف سوستانون شامل چربی سوزی و عضله سازی نیز از بین نمی رود و قطعا یک مرحله بالاتر رفته و قدمی موثر برای رشد خود برداشته اید.

اما در طول دوره پاکسازی احتمالا احساس خستگی و بی حالی حین تمرین خواهید داشت، که این امر کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. در واقع دوره پاکسازی مهلتی برای استراحت بدن و بدست آوردن قوای مجدد برای ورود به دوره بعدی است.

 

جایگزین برای سوستانون چیست؟

اگر هدف شما از مصرف سوستانون افزایش حجم عضلانی و قدرت بدنی است، می توانید از استروئیدهای خوراکی قوی مانند آنادرول 50 (اکسی متولون) و دیانابول (متان دروس تئولون) نیز استفاده کنید.

اگر تمایل به افزایش حجم سفت و خشک عضلانی دارید، بهتر است از ترنبولون یا وینس ترول  (استانازول) استفاده کنید که برای رسیدن به این هدف ، قدرتمندترین و بهترین استروئیدها محسوب می شوند.

مزایای ترنبولون استات (بخوانید)

نحوه پاکسازی سوستانون

مصرف انواع استروئید دوپینگ محسوب می شود و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیست. این مقاله ترجمه مقالات انگلیسی می باشد و صرفا جهت اطلاع رسانی ترجمه شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود درباره سوستانون و موارد زیر را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

کیفیت سوستانون در داروخانه

بهترین مارک سوستانون

سوستانون zphc

بهترین زمان تزریق سوستانون

خرید سوستانون در دوره کات

ترکیب سوستانون و ناندرلون

سوستانون کراچی اصل

و…

 منبع :  استروئیدها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *