استروئید

بهترین دوز مصرف سوستانون 250 در هر هفته

برای رسیدن به بهترین نتیجه از مصرف سوستانون در دوره حجم و کات، لازم است بهترین دوز مصرف سوستانون را تشخیص داده و طول عمر سوستانون 250 را بدانید. در این مقاله مقدار مصرف سوستانون در هفته برای افراد مبتدی تا حرفه ای را به طور کامل شرح داده ایم. همچنین با مطالعه نحوه عملکرد هورمون استروئیدی سوستانون، به علت تاثیرگذاری فوری و ماندگار این استروئید پی خواهید برد.

 این مقاله‌ی علمی، یک توصیه پزشکی تلقی نمی‌شود، بنابراین لازم است برای استفاده از مطالب و میزان دوز مصرفی سوستانون، با پزشک مشورت کنید. مطالب ارائه شده در 66 مارکت جهت ایجاد آگاهی نسبت به انواع استروئیدهای ورزشی و جلوگیری از دوپینگ ورزشی تهیه شده است. 

بهترین دوز مصرف سوستانون در هفته

برای اینکه بدانید بهترین دوز مصرف سوستانون ۲۵۰ چقدر است، پیشنهاد می‌دهیم توضیحات و مثال های این بخش را به دقت مطالعه کنید:

حدود دوز موثر این دارو، برای 10 روز بین 250 میلی‌گرم تا 1000 میلی‌گرم است. افراد مبتدی که در هفته 250 میلی‌گرم از استروئید سوستانون را تزریق می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که حدود 10 کیلوگرم، در طول چند ماه وزن اضافه کنند.

البته بهتر است از افزایش دوز مصرفی خودداری کنید، زیرا در صورتی که دوز مصرف سوستانون، به صورت هفتگی بیشتر از 750 تا 1000 میلی‌گرم شود، عوارض جانبی سوستانون هم به همان نسبت افزایش می یابد. طول مدت دوره‌های افزایش حجم و کات برای این دارو معمولا چیزی حدود 8 الی 12 هفته است.

هنگامی که صحبت از بهترین دوز مصرف سوستانون و دوره مصرف استروئیدهای آنابولیک به میان می آید، در واقع منظور از دوره، برنامه ریزی برای مصرف سیستماتیک یک استروئید در جهت رسیدن به نتیجه دلخواه است.

این سیستم مصرفی شامل میزان دوز و تعیین بهترین زمان، برای مصرف سوستانون است؛ به این ترتیب مقدار دوز استروئید و ترکیب سوستانون با استروئیدها، در قالب یک دوره اجرا می‌شود. هدف از این برنامه ریزی دقیق، رسیدن به حداکثر نتیجه دلخواه با کمترین عوارض جانبی ممکن است و افراط در مصرف به معنی تاثیرگذاری بهتر نیست.

طول عمر سوستانون در بدن 

به طور معمول، ماندگاری یا همان طول عمر سوستانون 250 در بدن، سه هفته است؛ به همین دلیل غالبا توصیه می‌شود که فاصله بین دو تزریق سوستانون، حدود 10 روز باشد.

سوستانون 250 از 4 تستوسترون استر تشکیل شده است که هر کدام طول عمر متفاوت دارند. تستوسترون به تنهایی و بدون اتصال هیچ استری، نیمه عمر دو الی چهار ساعته دارد.

این در شرایطی است که اگر استرها به این هورمون متصل شده باشند، زمان آزاد سازی آن را تدریجی می‌کنند؛ به این ترتیب تعداد دوز مصرفی مورد نیاز سوستانون کاهش می یابد.

سوستانون توسط کمپانی ارگانون ساخته شده و استرهای آن با نسبت های دقیق زیر به بازار عرضه می‌شود و دوز هر تستوسترون در سوستانون 250 به شرح زیر است:

تستوسترون پروپیونات:۳۰ میلی‌گرم

تستوسترون فنیل پروپیونات: ۶۰ میلی‌گرم

تستوسترون ایزوکاپروات: ۶۰ میلی‌گرم

تستوسترون دکانوات: ۱۰۰ میلی‌گرم

 

نحوه عملکرد هورمون استروئیدی سوستانون

برای تشخیص میزان دوز مصرف سوستانون 250 که از 4 استر تشکیل شده است و فاصله هر تزریق ها، لازم است نحوه عملکرد هورمون استروئیدی سوستانون در نظر بگیریم:

هنگام تزریق سوستانون 250، تعداد 4 استر، بدن را تحت تاثیر فرایند هیدرولیز قرار می دهند و عمل تجزیه در این فرایند توسط آب انجام می‌شود. می‌توان گفت این عمل تقریبا بلافاصله بعد از تزریق و ورود به گردش خون رخ می دهد. در این لحظه است که هورمون تستوسترون، استر خود را ترک کرده و به شکل آزاد به جریان خون وارد می‌شود.

زمانی که استر پروپیونات به تستوسترون متصل می‌شود افزایش نیمه عمر این هورمون به میزان 4.5 روز است که در این حالت از نیمه عمر کلی تستوسترون بیشتر است.

بعد از گذشت 21 روز از تزریق، سطح تستوسترون در مردان به حالت نرمال باز می گردد.

مصرف سوستانون می‌تواند به طور چشمگیری باعث افزایش سطح تستوسترون، آندروستندیون، استرادیول و دی هیدرو تستوسترون در پلاسمای خون شود.

علاوه براین کاهش سطح در SHBG نیز ایجاد خواهد شد و در این شرایط هورمون های (FSH) و (LH) به پیک مورد انتظار بعد از تزریق سوستانون می رسند.

با توجه به شرایط ذکر شده، میزان دوز مصرف سوستانون ۲۵۰، برای افراد مبتدی در طول هفته می‌تواند در حدود 250 میلی‌گرم و برای افراد در سطح متوسط دوز مصرف سوستانون به 500 میلی‌گرم برسد. میزان مصرف سوستانون در هفته برای افراد حرفه ای نیز می‌توانند تا دوز 1000 میلی‌گرم باشد.

در همین صفحه، میزان دوزهای تکی سوستانون را نیز شرح داده ایم.

 توصیه پزشکان این است که حتما برای بازگردانی بدن به سطح نرمال تستوسترون، از دوره پاکسازی سوستانون استفاده شود:

 

میزان دوز مصرف سوستانون 250 

میزان دوز دوره مصرفی سوستانون 250 با توجه به شرایط هر ورزشکار متغیر است. به همین دلیل به بررسی دوزهای مصرفی ورزشکاران با شرایط بدنی و اهداف مختلف پرداخته ایم که بدانیم بهترین دوز مصرف سوستانون چقدر است.

عوامل موثر در انتخاب میزان دوز سوستانون 250، با توجه به طول عمر این دارو، شرایط بدنی و هدف از مصرف، تعیین می‌شود و میزان دوز مصرفی برای هر شخص، متفاوت خواهد بود.

دوز مصرفی سوستانون در بدنسازی براساس تجربه ورزشکاران و تاثیرات مصرف روی هر گروه از افراد در سطوح ورزشی مبتدی، متوسط و حرفه ای به شرح زیر است:

سطح مبتدی: دوز مصرفی سوستانون ۲۵۰ برای افراد در سطح مبتدی می‌تواند ۲۵۰ میلی‌گرم در هفته باشد.

سطح متوسط: این میزان برای افراد در سطح متوسط می‌تواند ۵۰۰ میلی‌گرم باشد.

سطح حرفه ای: دوز مصرف سوستانون برای افراد در سطح حرفه ای می‌تواند حداکثر تا ۱۰۰۰ میلی‌گرم در هفته افزایش یابد.

توجه داشته باشید که افراط در مصرف سوستانون و دوز‌های بالاتر، احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد.

میزان دوز مصرف سوستانون 250-

بهترین دوز مصرف تکی سوستانون 250

سوستانون ۲۵۰، از محبوب ترین ترکیبات تستوسترون برای ورزشکاران می‌‌باشد که از استرهای کوتاه و بلند تشکیل شده است. این ترکیب قادر است سطح تستوسترون را در بدن ثابت نگه دارد و در عین حال نتایج مصرف آن به سرعت قابل مشاهده است.

اگر چه تاثیر مصرف سوستانون با دیگر استروئیدها قابل توجه می باشد، اما مصرف تکی سوستانون هم نتایج خوبی در چربی سوزی و عضله سازی به دنبال دارد.

به طور کلی فرایند عضله سازی و چربی سوزی متشکل شده از تمرین مناسب، سطح هورمونی، تغذیه و سبک زندگی سالم، دوره های منظم دارو، مکمل و… بنابراین نمی‌توان صرفا از تزریق دارو انتظار معجزه برای تغییر ناگهانی داشت، در این مسیر برای اجرای فرایند، نیاز به صبر ،برنامه ریزی و مداومت وجود دارد.

دوز مصرف سوستانون

دوره‌ های تکی‌ سوستانون 

دوره های تکی سوستانون برای افراد مبتدی، در طول 12 هفته با دوزهای پایین شروع می‌شود و بهترین دوز مصرف سوستانون برای مبتدی ها مطابق جدول مندرج در این صفحه ذکر شده است.

مقدار مصرف سوستانون در هفته 

میزان دوز مصرفی سوستانون برای سطح مبتدی تا متوسط از 25 میلی‌گرم تا حداکثر 500 میلی‌گرم است. میزان دوز مصرفی سوستانون برای حرفه ای تر ها در مقایسه با مبتدی ها می‌تواند در دوز بالاتر تا 750 میلیگرم باشد. اگر مقدار مصرف سوستانون در هفته بیش از 1000 میلی‌گرم باشد، با عوارض و خطرات بیشتری همراه خواهد بود.

مقدار مصرف سوستانون در هفته برای سطح مبتدی تا متوسط:

مقدار مصرف سوستانون در هفته برای سطح مبتدی تا متوسط

هفته اول: سوستانون ۲۵۰-۳۰۰ گرم
هفته دوم: سوستانون ۲۵۰-۳۰۰ گرم
هفته سوم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته چهارم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته پنجم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته ششم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته هفتم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته هشتم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته نهم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته دهم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته یازدهم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته دوازدهم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم

 

مقدار مصرف سوستانون در هفته برای سطح حرفه ای:

مقدار مصرف سوستانون در هفته برای سطح حرفه ای

هفته اول: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته دوم: سوستانون ۳۰۰-۵۰۰ گرم
هفته سوم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته چهارم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته پنجم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته ششم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته هفتم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته هشتم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته نهم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته دهم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته یازدهم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم
هفته دوازدهم: سوستانون ۶۰۰-۷۵۰ گرم

این مقاله‌ی علمی، یک توصیه پزشکی تلقی نمی‌شود، بنابراین لازم است برای استفاده از مطالب و میزان دوز مصرفی سوستانون، با پزشک مشورت کنید. مطالب ارائه شده در 66 مارکت جهت ایجاد آگاهی نسبت به انواع استروئیدهای ورزشی و جلوگیری از دوپینگ ورزشی تهیه شده است.

 منبع :  استروئیدها

 

شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را در زمینه موارد ذکر شده در این مقاله، در قسمت دیدگاه ها با کارشناسان و بازدید کنندگان عزیز مطرح نمایید:

4.2/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه در “بهترین دوز مصرف سوستانون 250 در هر هفته

  1. سپهر گفت:

    سلام خسته نباشین، میشه دوز ۲۵۰ هفته ای ۱بار رو ، هفته ای ۲بار ۱۲۵ مصرف کرد؟

    1. 66 مارکت گفت:

      سلام ممنون از بازدیدتون، می تونید برای مشاوره آنلاین با مربی و دریافت برنامه بدنسازی به واتساپ 09364311144 پیام بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *