سلامت و تناسب اندام

از بین بردن چربی سینه مردان (ژنیکوماستی)

درمان بزرگ شدن سينه در مردان با از بین بردن چربی (ژنیکوماستی)

از بین بردن چربی سینه مردان برای درمان ژنیکوماستی با روش های مختلف انجام می شود. افرادی که دچار بزرگی سینه هستند، احتمالا سراغ روش های مختلفی برای درمان (نظیر درمان ژنیکوماستی با ورزش، حجامت، لیزر ، درمان با قرص چربی سوز سینه مردان، دارو ،زالو، طب سنتی، درمان ژنیکوماستی با ورزش و …) می روند. سوال مطرح شده این است که کدام روش بهتر است و چگونه چربي سينه را بسوزانيم؟

مشکل بزرگ شدن سینه مردان و تجمع چربی در سینه (ژنیکوماستی) نامیده می شود. با کاهش و سوزاندن چربی سینه مردان می توان برای درمان اقدام کرد. ژنیکوماستی، بیماری بزرگ شدن غیرطبیعی سینه مردان است که با ایجاد ظاهری نامناسب، نیاز به درمان قطعی دارد.

ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یا بزرگ‌ شدن پستان مردانه با گویش گاینکومستیا (به انگلیسی: Gynecomastia) تحت عنوان بزرگ‌ شدن خوش‌خیم پستان مردان نیز شناخته ، می‌ شود. بیماری که منجر به رشد غیرطبیعی غدد پستانی بزرگ در مردان و در نتیجه بزرگ‌ شدن پستان می شود. وضعیت فیزیولوژیکی و اختلال متابولیک که می‌ تواند در نوزادان (به علت هورمون‌ های زنانه از مادر)، در نوجوانی، جوانی و در افراد مسن حتی در بدنسازان رخ‌ دهد.

برای اکثر پسران که مشکل بزرگی پستان‌ در هنگام بلوغ و به دلیل چاقی دارند، مشکل رشد غیرطبیعی پستان به تدریج کم‌ شده و در چند سال ناپدید می‌شود.

بیماری بزرگی سینه مردان یا ژنیکوماستی، معمولا به دلیل اختلال هورمون‌ های جنسی است. همچنین می‌ تواند ناشی از مصرف برخی داروها نظیرد داروهای آنتی آندروژن و دیگوکسین و افزایش ترشح پرولاکتین باشد.

تشخیص و درمان ژنیکوماستی

ژینکوماستیا (gynecomastia) یا به اختصار ژنیکوماستی- سینه زنانه

در واقع از بين بردن چربی سينه در مردان که در اثر رشد غدد چربی ایجاد می شود، به روش های مختلف امکانپذیر است. درمان بزرگ شدن سينه با ورزش ، ازطریق انجام حرکات ورزشی برای كوچک كردن سينه، همزمان با مصرف چربی سوز و داروهای هورمونی از روش های پرکاربرد درمان است. عمل جراحی ژنیکوماستی برای از بین بردن چربی های زير سينه و درمان چربی نوک سينه در موارد حاد بکار می رود. برخی افراد که دچار بزرگی پستان در حالت شدید و زنانه هستند ترجیح می دهند برای حل این مشکل، هزینه عمل جراحی سينه مردان در کلینیک های تخصصی را بدانند. در ادامه از علائم ژنیکوماستی و روش های درمان آن مطلع می شوید:

 

از بين بردن چربي سينه در مردان

از بين بردن چربي سينه در مردان برای حل مشکل (ژنیکوماستی) با کاهش چربی‌ سینه به روش های مختلف انجام می شود. اگر سینه های نرم، آویزان و بزرگی دارید و با وجود تلاش های مکرر برای رفع مشکل تاثیر مثبتی مشاهده نکرده اید، پیشنهاد می دهیم این مقاله را به دقت مطالعه کنید. با اطلاع از نحوه تشخیص و درمان ژنیکوماستی و راز کاهش چربی‌ سینه میتوانید برای از بین بردن این چربی اقدام کنید.

سوزاندن چربی سینه مردان یا جراحی

مشکل بزرگی سینه در تمام سنین و در نقاط مختلف دنیا باعث شده آمار جراحی سینه مردان از سال 2000 تاکنون بیش از 35درصد افزایش یابد. این مشکل میتواند تا 65% مردان را تحت تاثیر قرار دهد. باتوجه به اینکه سوزاندن چربی سینه مردان در کوتاه ترین زمان، از دغدغه های ذهنی مهم در این گروه است، حدود نیمی از حراجی های سینه، مربوط به جراجی درمان بزرگی سینه مردان است!

اما آیا جراحی سینه تنها راه درمان بزرگ شدن سینه است؟ نگرانی که برای اغلب افراد وجود دارد این است که ممکن است حتی بعد از عمل جراحی مشکل بزگ شدن سینه به دلیل ترشح هورمونها بازگشت داشته باشد؟

باید بگوییم که حراجی تنها راه درمان ژنیکوماستی نیست و بعد از کوچک کردن سینه در مردان روش هایی برای جلوگیری از رشد مجدد پستان ها وجود دارد.

تشخیص و درمان ژنیکوماستی

علائم و تشخیص ژنیکوماستی

از علائم تشخیص برای درمان ژنیکوماستی رشد بیش از حد سینه، شل شدن و آویزان شدن سینه است. علت بزرگ شدن سینه مردان معمولا یکی از موارد زیر است:

 حالت اول: بالا بودن درصد چربی‌ بدن:

برای درمان ژنیکوماستی به دلیل بالا بودن درصد چربی‌ و همچنین مشاهده تصویر بالا میتوان به این نتیجه رسید که با انجامتمرینات ورزشی و رژیم غذایی صحیح تا حد زیادی می توان چربی سینه مردانه را سوازند. البته برای چربی سوزی سریع سینه، استفاده از چربی سوزهاو برخی داروهای هورمونی با تجویز پزشک یا توصیه مربی نیز تاثیر قوی و بسیار چشمگیر دارد.

حالت دوم: اختلال در ترشح هورمون ها و ذخیره بیش از حد چربی در سینه:

از بین بردن چربی سینه در مردان به دلیل اختلالات هورمونی ، با مصرف برخی داروهای هورمونی و پاراهورمون ها با تجویز پزشک یا توصیه مربی امکانپذیر است. با درمان هورمونی میتوانید به حل مشکل و جلوگیری از رشد مجدد سینه مردانه کمک کنید.

** برای اینکه بدانید درصد چربی بدنتان چقدر است تصویر زیر را مشاهده کنید:

تشخیص و درمان ژنیکوماستی

درمان ژنیکوماستی با قرص چربی سوز سینه مردان

درمان ژنیکوماستی با قرص چربی سوز سینه مردان و داروهای چربی سوز با هدف کاهش چربی عمومی بدن انجام میشود.

مطالب مرتبط:

 معرفی بهترین مکمل چربی سوز

  استروئید

 

درمان ژنیکوماستی با قرص پروویرون

پروویرون برای ژنیکوماستی تجویز می شود. پروویرون ( مسترولون) عملکرد ضداستروژنی خوبی دارد و با کند کردن یا توقف تبدیل استروئید به استروژن ها شبیه به داروی آریمیدکس عمل می کند و از عوارضی نظیر عارضه ژنیکوماستیا، افزایش آب و نمک و چربی به خوبی جلوگیری می کند. علاوه بر این موجب سفت شدن عضلات در ورزش هایی نظیر بدنسازی می شود.

نحوه مصرف قرص پروویرون بهتر است زیر نظر پزشک انجام شود. اما به طور معمول میزان و نحوه مصرف پروویرون به شرح زیر است:

مصرف این دارو با دوز 25 میلی گرم روزانه یک الی چهار قرص برای جلوگیری از ژنیکوماستی یا عارضه سینه کافی به نظر می رسد. بهتر است اگر فرد از استروئیدی با خواص بالای استروژن زایی (استن 400، دیانابول، استندرون) استفاده می کند، قرص پروویرون را به صورت ترکیبی با نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) یا کلوماید مصرف نماید. در این حالت می توان روزانه 50 میلی گرم پروویرون و به مقدار 20 میلی گرم نولوادکس را بدون افزایش دوز مصرفی استفاده کرد.

با مصرف دوزهای زیر 100 میلی گرم تاکنون عوارض جانبی برای مردان گزارش نشده است. اما مصرف طولانی مدت پروویرون برای درمان ژنیکوماستی و مشکل سینه مردان، می تواند موجب افزایش میل جنسی و نعوظ شود. با توجه با خواص آندروژنیک این دارو بهتر است مصرف پروویرون تحت نظر پزشک متخصص باشد.

مصرف پروویرون با نولوادکس (تاموکسیفن سیترات) تاثیر بسیار قوی در درمان ژنیکوماستی دارد. مسترلون با تحریک غده هیپوفیز، میزان ترشح طبیعی تستوسترون و ترشح گونادوتروپین را افزایش می دهد. نولوادکس نیز با بلوکه کردن و غیرفعال نمودن تاثیر استروژن‌ قادر است به خوبی میزان استروژن را در بدن کاھش دهد. به همین دلیل مصرف مسترولون با نولوادکس از ایجاد عوارضی نظیر احتباس آب و نمک در بدن و عارضه ژنیکوماستی به طور قطعی جلوگیری کند. می توانید با پزشک خود در مورد طریقه مصرف تاموکسیفن برای ژنیکوماستی و بهترین زمان مصرف تاموکسیفن مشورت کنید.

درمان ژنیکوماستی با ورزش

در این قسمت بهترین حرکات ورزشی برای کمک به درمان ژنیکوماستی با ورزش، را آموزش داده ایم:

1-

درمان ژنیکوماستی با ورزش

2-

درمان ژنیکوماستی با ورزش

3-

درمان ژنیکوماستی با ورزش

4-

درمان ژنیکوماستی با ورزش

5-

درمان ژنیکوماستی با ورزش

 

درمان ژنیکوماستی با ورزش یا جراحی

درمان ژنیکوماستی و بزرگ شدن سینه مردان با توجه به شدت بیماری با ورزش یا عمل حراجی ژنیکوماستی انجام میشود. ورزش برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی سینه مردانه، شاید اولین فکری باشد که برای آب کردن سینه مردان به ذهن برسد. یکی از مشکلاتی که بیماران در سوزاندن چربی سینه با آن روبرو می شوند، شل شدن و افتادگی سینه و پوست اضافه است. با کاهش چربی، فضای خالی ایجاد شده زیر پوست، موجب افتادگی و شل شدن سینه می شود.

درمان ژنیکوماستی با ورزش

برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی سینه مردان دو روش در دو راه حل وجود دارد:

روش اول: برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی سینه ، نیاز به عضله سازی خواهید داشت. با انجام تمرینات ورزشی و مصرف مکمل های عضله ساز می توانید کاهش بافت چربی آب شده سینه را با افزایش بافت عضله جبران کنید. پیشنهاد میدهیم برای مشاهده مکمل های عضله ساز لینک زیر را انتخاب کنید:

روش دوم: در افتادگی شدید پوست در اثر کاهش وزن بسیار بالا که امکان جبران شل شدگی و افتادگی پوست سینه با عضله سازی وجود ندارد, معمولا حراجی انجام می شود. ژنیکوماستی سینه یا لیفت سینه مردان به عنوان راه درمان شل شدگی و افتادگی پوست سینه مردان استفاده می شود. البته حتی در حالت چاقی و اضافه وزن شدید نیز ( مانند تصویر زیر ) ورزش پیش از عمل جراحی در فرم دهی و ایجاد عضله موثر است. پس از آن صرفا لیفت پوست شل شده برای رسیدن به تناسب اندام , مطلوب تر خواهد بود.

درمان ژنیکوماستی با حجامت

درمان ژنیکماستی با حجامت نتایج خاصی به دنبال ندارد. برای از بین بردن چربی سینه مردان نیاز به روش های موثرتری می باشد.

 

هزینه جراحی ژنیکوماستی

هزینه جراحی ژنیکوماستی  به مواردی از قبیل تجربه و سابقه جراح، نوع جراحی انجام شده و موقعیت جغرافیایی بستگی دارد. هزینه این جراحی می تواند شامل موارد زیر باشد:

هزینه بیهوشی

هزینه تجهیزات بیمارستان

تست های پزشکی

داروهای تجویز شده

دستمزد جراح

استفاده از بیمه در کاهش هزینه ها موثر است.

لیفت سینه مردان- حراجی سینه ژنیکوماستیتشخیص و درمان ژنیکوماستی حراجی سینه مردان ژنیکوماستی لیفت سینه مردان

مطالب مرتبط با تناسب اندام: (برای مشاهده لینک های زیر را انتخاب کنید)

 

لطفا نظرات و سوالات خود در زمینه تمرینات ورزشی و مصرف چربی سوزها برای درمان بزرگی سینه مردان را در انتهای این مقاله با کارشناسان و بازدید کنندگان عزیز مطرح نمایید:

 

4.5/5 - (27 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *