مکمل بدنسازی

مکمل افزایش حجم عضلات

بهترین مکمل بدنسازی برای افزایش حجم خشک عضله-min

با توجه به اینکه هدف هر بدنساز ساختن بدنی عضلانی و بدون چربی است؛ قصد داریم بهترین مکمل های بدنسازی برای افزایش وزن و حجم عضلات را معرفی کنیم. شناخت موثرترین و بهترین مکمل ها برای حجم به شما در رسیدن به هدف کمک می کند. در هر سطح از رشته بدنسازی، (مبتدی تا حرفه ای) که باشید، تغذیه و انتخاب مکمل های مناسب برای رشد عضله، نقش مهم و اساسی در فرایند عضله سازی ایفا میکند.

اگر هدف شما افزایش توده عضلانی است، توجه داشته باشید که صرفا تمرینات سنگین ورزشی کافی نیست. برای ریکاوری و عضله سازی به طور قطعی نیاز به تغذیه و مصرف مکمل های مناسب خواهید داشت. بدنسازان در سطح حرفه ای برای افزایش حجم عضلانی، در کنار تغذیه و مصرف مکمل های افزایش حجم، از دارو و محرک های هورمونی نیز بهره می برند.

 

بهترین مکمل افزایش وزن و حجم عضله

افزایش وزن و حجم به دو صورت امکانپذیر است. حالت اول افزایش چگالی در دوره حجم که همراه با مقادیری چربی در بافت ماهیچه ای همراه است، حالت دوم افزایش توده عضلانی خشک و بدون چربی است.

1- موثرترین مکمل دوره حجم بدنسازی، مصرف انواع گینرها با نسبت متفاوت در  ترکیبات است.

2- برای افزایش حجم عضله خشک نیز به ترتیب مکمل پروتئین، کراتین، گلوتامین، بوسترهای تستوسترون و … مورد مصرف قرار میگیرد.

به طور کلی بهترین مکمل‌ های افزایش وزن و حجم مناسب برای استفاده در دوره حجم عضلانی شامل موارد زیر است:

1- انواع گینر و کربوهیدرات

2- پروتئین وی

3- کراتین

4- گلوتامین

5- آمینو اسیدها نظیر BCAA

6- مکمل Zma

7- اچ ام بی

8- بوسترهای تستسترون

9- امگا3

اگر سخت تمرین می کنید و رژیم میگیرید برای رسیدن به هدف، نیاز به استفاده از بهترین مکمل برای افزایش حجم بدون چربی دارید. توجه داشته باشید که عضله سازی و افزایش حجم عضله خشک بدون چربی ، نیازمند رعایت یک چرخه اصولی با هدف عضله سازی است. بنابراین شما فقط در صورتی می توانید بدنی عضلانی بسازید که علاوه بر برنامه تمرین اصولی، تمرین سنگین، رژیم غذایی، خواب کافی، دوری از استرس، از بهترین مکمل افزایش حجم استفاده کنید.

تاثیر پپتیدها در افزایش حجم عضله 

پپتیدها از خانواده پروتئین ها هستند و برای حجم و افزایش وزن بسیار کارامد می باشند. علاوه براین موثر بر رفع چین و چروک و جوانسازی نیز می باشند. این پپتیدها شامل جی اچ ار پی 6، سوستانون، دکا، متان، مکمل گینر، کراتین، گلوتامین، آمینو که با مصرف این گروه می توان وزنی در حدود 15 الی 20 کیلو در یک دوره اضافه کرد.

هادی چوپان

 

 

مطالب مرتبط:

 مشاهده بهترین مکمل های عضله ساز

 معرفی بهترین مکمل برای حجم

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *