استروئید

عوارض ترنبولون چیست؟ (از شایعه تا واقعیت!)

عوارض ترنبولون در بدنسازی- استروئید ترنبولون!

حقایق عوارض ترنبولون از شایعه تا واقعیت

ترنبولون استروئیدی محبوب است که در شرح عوارض آن نظرات مختلفی بیان می شود. به همین دلیل قصد داریم تمام حقایق درمورد ترنبولون را شرح دهیم. با مطالعه این صفحه می توانید آگاهانه برای مصرف قوی ترین استروئید جهان (ترنبولون) تصمصیم گیری کنید. در ادامه شایعات درمورد عوارض ترنبولون را رفع می کنیم و تمام حقایق درمورد عوارض استروئید ترنبولون را شرح داده ایم:

عوارض ترنبولون از شایعه تا واقعیت

ترنبولون یک استروئید آنابولیک بسیار قدرتمند است که عوارض متعددی از شایعه تا واقعیت درمورد آن نقل می شود؛ شایعاتی که موجب ترس و نگرانی می شود و حقایقی که پشت پرده مانده و لازم است پیش از مصرف درمورد عوارض آن بدانید. به همین منظور قصد داریم همه چیز را درمورد عوارض این استروئید مرموز شرح دهیم. ترنبولون قویترین داروی هورمونی و خشن ترین استروئید در جهان است که در دنیای بدنسازی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

تولید این استروئید از دهه 80 آغاز شده و در طول دهه های متوالی، تحقیقات متعدد بر روی عوارض آن بر انسان انجام شده است. اما همچنان به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی در این خصوص، ترنبولون در میان بسیاری از ورزشکاران به عنوان ترکیبی عجیب و حتی ترسناک شناخته می شود. با داشتن شناخت کافی از ترکیبات و نحوه مصرف ترنبولون ، دیگر استروئیدی ترسناک و ناشناخته به نظر نخواهد آمد.

عوارض ترنبولون

عوارض جانبی ترنبولون

عوارض جانبی ترنبولون ، صرفا اختصاص به این استروئید دارد. به این معنی که عوارضی که در ادامه شرح می دهیم فقط با مصرف ترنبولون مشاهده می شود و با مصرف سایر استروئیدهای آنابولیک عوارض مشابه بروز نمی کند.
 این عوارض شامل تمام افراد مصرف کننده نیست، به این معنی که همه این عوارض جانبی را تجربه نخواهند کرد. عوارض مصرف ترنبولون نیز مانند سایر داروها و غذاها در تمامی مصرف کنندگان مشاهده نمی شود. بروز عوارض و میزان شدت آن کاملا بستگی به سیستم بدنی مصرف کننده دارد. تاثیرات ژنتیک، وضعیت بدنی، سن، جنسیت و سبک زندگی در مشاهده عوارض موثر است. بنابراین ممکن است گروهی از مصرف کنندگان برخی از عوارض جانبی استروئید ترنبولون را تجربه کنند و گروهی دیگر عوارض این استروئید را مشاهده ننمایند.
سرفه کردن عوارض استروئید روغنی ترنبولون
 اختلال در نعوظ و میل جنسی‌:
علت اختلال در نعوظ و میل جنسی و روش پیشگیری از این اختلال در اثر مصرف استروئید ترنبولون به شرح زیر است:

علت ایجاد اختلال جنسی براثر مصرف ترنبولون، افزایش سطح پرولاکتین است. پرولاکتین به دلیل تاثیر ترنبولون بر روی غده هیپوفیز افزایش میابد.

افزایش سطح پرولاکتین در مردان می تواند موجب ایجاد عوارضی نظیر اختلال در نعوظ، کاهش میل جنسی‌ و عدم توانایی در رسیدن به ارگاسم شود.

ترکیباتی نظیر ناندرولون و ترنبولون می توانند باعث افزایش سطح پرولاکتین در بدن شوند.

 لازم به ذکر است که ناندرولون و ترنبولون، حاوی مقادیری پروژسترون هستند. پروژسترون به عنوان یک مهار کننده تولید پرولاکتین شناخته می شود. اما تاثیر آن بر کاهش پروژسترون در این استروئید مشاهده نمی شود. زیرا ناندرولون و ترنبولون خود پروژسترون نیستند، بلکه آنها استروید‌های آنابولیکی می باشند که به دلیل تغییرات شیمیایی ایجاد شده در آنها فعالیت‌ های پروژسترونی را بروز می دهند. بنابراین این احتمال وجود دارد که این هورمون ها، تاثیراتی کاملا مخالف فعالیت‌ های دیگر هورمو ن‌های مشابه یا هورمون والد خود داشته باشند.

روش پیشگیری از اختلال در نعوظ و میل جنسی در اثر مصرف ترنبولون

 برای پیشگیری و رفع عوارض ترنبولون بر نعوظ و میل جنسی، لازم است در طول دوره ترنبولون همیشه از تستوسترون نیز استفاده شود و یا حداقل از یک داروی ضد پرولاکتین برای کنترل عوارض جانبی حاصل از افزایش سطح آن استفاده شود.

سرفه کردن عوارض استروئید روغنی ترنبولون

 سرفه از عوارض ترنبولون:

ترنبولون یک استروئید روغنی است که به رگ تزریق می شود. سرفه از عوارض جانبی مشترک تزریق تمامی استروئیدهای آنابولیک روغنی است.

سرفه از عوارض جانبی است که در برخی افراد (به صورت سرفه بسیار خفیف تا شدید) بلافاصله بعد از تزریق ترنبولون مشاهده می شود.

دلیل سرفه ایجاد شده این است که هنگام تزریق یک ماده بر پایه روغن، مقدار کمی‌ از این روغن از طریق مویرگ یا رگ پاره شده وارد خون می شود و در نتیجه بدن باهدف خارج کردن روغن که یک  ماده بیگانه در جریان خون است، سعی می کند این روغن را به سمت ریه‌ ها هدایت کرده تا از طریق سرفه دفع شود.

ترنبولون نسبت به سایر استروید‌های آنابولیک موجب سرفه‌های شدید تری می شود.

سرفه به ندرت خطر جانی دارد. در سرفه‌ های شدید تر امکان تعریق بیش از حد نیز وجود دارد. بروز آن برای افرادی که برای بار اول است از ترنبولون استفاده می کنند اغلب نگران کننده است.

عوارض ترنبولون - بیخوابی اختلال خواب

عوارض ترنبولون اختلال در خواب

بی خوابی و اختلال در خواب، از عوارض جانبی مصرف ترنبولون است.

عارضه اختلال در خواب به علت مصرف استروئید به ندرت گزارش شده است. اما بی خوابی و اختلال خواب که در اثر مصرف ترنبولون ایجاد می شود نسبت به سایر استروئیدها بیشتر است. گزارشات اعلام شده مربوط به بی‌ خوابی‌ در اثر مصرف ترنبولون، بسیار زیاد است. این گروه اغلب احساس خستگی نمی کنند و نمی توانند خواب عمیق داشته باشند.

البته توجه داشته باشید که تمام افراد، دچار این عارضه جانبی نمی شوند، اما اکثر مصرف کنندگان آن را تجربه می کنند. برخی افراد از داروهای خواب آور یا برخی از مکمل ها برای رفع مشکل اختلال خواب استفاده می کنند.

 

عوارض استروئید ترنبولون- پرخاشگری عصبی

 افزایش پرخاشگری و تحریک پذیری

تستوسترون می تواند موجب ایجاد پرخشاگری شود. ترنبولون یک استروئید آنابولیک بسیار قدرتمند است و از لحاظ آندروژنیک نیز بسیار قوی می باشد. به این صورت که می توان گفت قدرت آندروژنیک ترنبولون، پنج برابر قوی تر از قدرت تستوسترون است.

بنابراین با داشتن قدرت آندروژنیک 500، قطعا ترنبولون موجب افزایش پرخشاگری و تحریک پذیری بیشتری در اغلب استفاده کنندگان می شود.

البته شدت این عارضه جانبی ترنبولون، بستگی به میزان دوز مصرفی دارد. مصرف ترنبولون به صورت غیرضروری و افراطی موجب افزایش حالت پرخاشگری عصبی می شود.

این عارضه در همه افراد بروز نمی کند. برخی‌ افراد به دلیل نوع واکنش سیستم بدنی، به هیچ عنوان دچار این حالت نمی شوند.

اگر به طور طبیعی حتی بدون مصرف ترنبولون دارای حالت های عصبی هستید، توجه داشته باشید که این استروئید می تواند موجب شدید شدن حالت بی قراری عصبی و پرخشاگری شود. در این شرایط مصرف نکردن ترنبولون انتخابی منطقی به نظر می رسد.

مصرف کنندگان ترنبولون و هر داروی استروئیدی لازم است در درجه اول، به سلامت روانی خود و حفظ تعادل روحی اهمیت دهند. همچنین در نظر داشته باشند که در هر شرایطی مسئول اعمال و رفتار خود خواهند بود و مصرف ترنبولون دلیل موجهی برای بروز هر نوع رفتار خشونت آمیز نمی باشد!

 

عوارض ترنبولون بزرگی‌ سینه در مردان

 مشکل پروژسترون و پرولاکتین، موجب بزرگ شدن افراطی سینه در مردان می شود. طبق آزمایشات انجام شده به نظر می رسد، ترکیباتی مانند ترنبولون و ناندرولون می توانند با تاثیرگذاری بر غده هیپوفیز در مغز، موجب افزایش سطح پرولاکتین شوند. البته این عارضه به طور 100درصد اثبات نشده و به دلیل پیچیدگی که تاثیرات استروژن و پروژسترون دارند، بزرگ شدن سینه در اثر مصرف ترنبولون فعلا در حد یک احتمال است.در ادامه دلایل اعلام شده برای این عارضه و راههای پیشگیری از آن را می خوانید:

عوارض استروئید ترنبولون- -بزرگی سینه

طی آزمایشات انجام شده، دلایل تاثیر رشد نامتعارف سینه براثر مصرف ترنبولون به شرح زیر است:

ترنبولون یک پروژستین است و تاثیر عملکرد آن روی گیرنده‌ های پروژستین موجود در بافت سینه است.

پروژستین هایی نظیر ترنبولون، هنگامی که به گیرنده‌ های پروژسترون موجود در بافت سینه متصل و آن را فعال کنند، می تواند باعث افزایش حساسیت گیرنده‌ های استروژن به استروژن های در گردش شود و احتمال بروز پدیده بزرگی‌ نامتعارف بافت سینه در مردان را افزایش دهد.

ترکیب استروژن، پروژسترون و پرولاکتین می تواند موجب بزرگی‌ بافت سینه به گونه ای شود که تبدیل به یک مشکل شود.

اثر پرولاکتین در بزرگی‌ بافت سینه حاصل از مصرف ترنبولون اغلب می تواند باعث ترشح مایعاتی از نوک سینه شود که مخصوصا هنگام فشار خارج می شوند.

گیرنده‌ های استروژن و پرولاکتین نیز در بافت سینه وجود دارند و فعالیت گیرنده‌ های استروژن می تواند موجب تشدید حساسیت گیرنده‌ های پروژسترون شود. و بالعکس، پروژستین نیز می تواند موجب افزایش حساسیت گیرنده‌ های استروژن شود. بنابراین شرایطی ایجاد می شود که در آن حتی پایین‌ ترین سطح استروژن نیز میتواند موجب افزایش سایز سینه شود.

عوارض ترنبولون در بدنسازی

نحوه پیشگیری از عوارض بزرگی سینه در اثر مصرف ترنبولون

راههای پیشگیری از عوارض بزرگی سینه در اثر ترنبولون، شامل چندین روش مختلف است برای درمان یا جلوگیری از بروز این عارضه به کار می رود:

مصرف دارو‌های ضد پرولاکتین نظیر کابرگولین، پرامیپگزول یا بروموکریپتین (با دستور متخصص) موثر است. این دارو‌ها روی گیرنده‌ های آگونیست دوپامین تاثیر می گذارند که نتیجه آن کاهش یا حذف کامل پرولاکتین است.

مصرف پروویرون (مسترولون) که موثر در کند کردن یا توقف تبدیل استروئید به استروژن ها می باشد و شبیه به داروی آریمیدکس عمل می کند و از عوارضی نظیر عارضه ژنیکوماستیا، افزایش آب و نمک و چربی در سینه به خوبی جلوگیری می کند.

کنترل سطح استروژن از طریق مصرف یک مهار کننده نظیر آروماتاز همراه با ترکیبات تبدیل شونده به استروژن، نظیر تستوسترون.

استفاده از ویتامین ب6 برای کنترل سطح پرولاکتین، (بر اساس تحقیقات دوز روزانه 600 میلی‌ گرمی‌ می تواند موثر باشد.)

توجه داشته باشید که اگر چه با کنترل سطح استروژن می توان سطح ترشح پرولاکتین آزاد شده از غده هیپوفیز را کنترل کرد، اما در نظر داشته باشید که ممکن است این روش روی همه افراد موثر نباشد. به این معنی که ممکن است در برخی افراد، سطح استروژن پایین باشد اما سطح پرولاکتین در بدن افزایش داشته باشد.

بنابراین به مصرف کنندگان ترنبولون توصیه می شود که با مشورت متخصص حتما از داروهای ضد پرولاکتین نظیر پرامیگزول یا کابگولین استفاده نمایند.

 

تعریق در خواب عوارض ترنبولون

 افزایش تعریق در خواب:

از عوارض جانبی ترنبولون ، افزایش تعریف در خواب است که دلیل آن افزایش سرعت متابولیسم است. این تعریق به هیچ وجه جدی نیست و خطر جانی ندارد. اما ناخوشایند است و لازم است، فرد در این شرایط آب کافی بنوشد، زیرا تعریق بیش از حد می تواند منجر به کم آبی بدن شود.

 

عوارض ترنبولون بر کبد

عوارض ترنبولون برای کبد از شایعه تا واقعیت

از عوارض جانبی شایع در مصرف ترنبولون می توان به میزان استرس وارد شده بر کلیه و کبد اشاره کرد :

حقیقتی که در این مورد وجود دارد این است که فشاری که ترنبولون بر کلیه و کبد وارد می کند، بیش از سایر استروئیدهای آنابولیک تزریقی نیست.

در واقع میزان فشاری که تربولون به دلیل مقاومت در برابر تجزیه شدن در کبد ، ایجاد می کند به حدی کم است که قابل چشم پوشی می باشد. میزان شدت سمیت کبد بر اثر مصرف ترنبولون بسیار پایین بوده و در حدی نیست که قابل ذکر باشد.

میزان سمیت کبدی که ترنبولون ایجاد می‌کند به هیچ وجه حتی نزدیک به سمیت کبدی که استروید‌های خوراکی ایجاد می کنند نیست.

اما اگر نگران سلامت کبد و کلیه خود هستید می توانید از اقدامات پیشگیری کننده استفاده کنید؛ و یا هم زمان با مصرف ترنبولون دوره پاکسازی را آغاز کنید.

اگر سابقه بیماری کبدی و مشکلات کلیوی دارید ، از مصرف ترنبولون و هر نوع استروئید آنابولیک دیگری خودداری کنید.

هر مصرف کننده دوره های ترنبولون، باید قبل از دوره، آزمایش خون داده و سطح آنزیم‌ های کبد خود را بررسی کند. همچنین استفاده از مکمل‌ های حمایت کننده کبد نظیر تودکا می تواند در طول دوره ترنبولون،جهت اطمینان خاطر بیشتر نسبت به سلامت کبد مصرف شود.

عوارض تربولون بر کلیه

میزان عوارض ترنبولون روی کلیه

شایعه آسیب به کلیه به دلیل مصرف ترنبولون، به این دلیل ایجاد شده است که در دوره مصرف این استروئید، رنگ ادرار متمایل به رنگ نارنجی می شود و در واقع ادرار پررنگ تر می شود.

این تغییر رنگ معمولا موجب تشخیص اشتباه به عنوان ادرار خونی می شود و موجب ایجاد شایعاتی مبنی بر آسیب به کلیه می شود.

حقیقت این است که ترنبولون به کلیه‌ها آسیب وارد نمی کند. دلیل تغییر رنگ ادرار پس از مصرف ترنبولون این است که این استروید در بدن به رنگ تیره تری اکسیده می شود.

حتی در زمان هایی که مصرف کننده در محیط سرد قرار داشته باشد و تکرر ادرار وجود داشته باشد، نشانه ای از سمیت کلیه‌ ها دیده نمی شود.

طی تحقیقات حیوانی و انسانی که انجام شده، تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر سمیت کلیه در هیچ گاو و انسانی اعلام نشده است.

برای رفع این شایعه درمورد ایجاد ادرار خونی با مصرف ترنبولون باید بگوییم، چیزی که مردم آن را با خون در ادرار خود اشتباه می گیرند، در واقع همان ترنبولون و متابولیت‌ هایش است که از طریق ادرار از بدن دفع می شوند. این فرایند موجب تیره تر شدن رنگ ادرار می شود.

کاهش ظرفیت قلبی عروقی و ریوی- عوارض ترنبولون

کاهش ظرفیت قلبی عروقی و ریوی

کاهش ظرفیت قلبی عروقی و ریوی از سوی بسیاری از مصرف کنندگان ترنبولون گزارش شده است:

مصرف کنندگان اینطور شرح داده اند که مدتی بعد از قطع مصرف ترنبولون این مشکل نیز از بین می رود.

این عارضه جانبی ترنبولون خطر جانی ندارد و در بدترین حالت، ممکن است فرد در طول انجام فعالیت‌ های هوازی، تنفس سخت تری داشته باشد.

این عارضه جانبی موقتی است و باید به طور طبیعی در زمان کوتاهی‌ بعد از قطع دوره ترنبولون از بین برود.

برخی‌ افراد به هیچ عنوان، این عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و برخی‌‌ مصرف کنندگان نیز با کنترل دوز‌های پایین مصرفی، دچار این عارضه نمی شوند.

دلیل بروز این مشکل، تاثیر ترنبولون در افزایش سطح یک پروستاگلاندین به نام (F2Aplha) است که موجب تنگی راه‌ های هوایی ریه می‌ شود. این فرایند، در طول تمرینات هوازی، مکش اکسیژن در مقادیر زیاد به سمت ریه را دشوار می‌ کند.

مصرف ترنبولون برای افراد مبتلا به آسم، باید بسیار با احتیاط باشد. زیرا ترنبولون هنگام حمله‌ های شدید آسمی می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

این عارضه جانبی به طور مستقیم بستگی به میزان دوز مصرفی دارد. به این صورت که در دوز‌های پایین، فرد ممکن است به هیچ عنوان مشکلی‌ در این خصوص پیدا نکند و یا شدت این عارضه بسیار خفیف باشد. اما در دوز‌های بالا می توانید انتظار کاهش عملکرد هوازی به دلیل مصرف ترنبولون را داشته باشید.

لازم است تعیین میزان دوز مصرفی ترنبولون با مشورت متخصص و مربی آگاه انجام شود.

شما عزیزان می توانید سوالات و نظرات خود در زمینه عوارض ترنبولون در بدنسازی و انتخاب دوز مصرفی ترنبولون ، نحوه تزریق استروئید، طریقه مصرف هورمون ترنبولون و تشخیص بهترین مارک ترنبولون اصل ،نحوه تزریق ترنبولون … را در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

تزریق ترنبولون استات

4.6/5 - (44 امتیاز)

3 دیدگاه در “عوارض ترنبولون چیست؟ (از شایعه تا واقعیت!)

 1. Shaker گفت:

  سلام
  میخواستم اقدام به مصرف تربولون انانتات کنم
  که با توجه به اینکه کلا ۱۰ mg قراره مصرف کنم
  دوره من درکنار مکمل هایی که ورداشتم همچون وی و کراتین و بتالان و امینو ۵ هفته زمان میبره
  قرار بر این هستش که هر هفته ۲ mg توی دو مرحله در هر هفته تزریق داشته باشم.
  متاهلم و حدود ۳هفته دیگه میخواستم اقدام کنیم به فرزند اوری
  راهنمایی شما چیه؟
  چند روز پس از پایان اخرین تزریق بایستی فاصله ایجاد کنم؟
  و سپس اقدام به رابطه بشه؟

 2. حسین گفت:

  درود وقت بخیر.بنده سابقه تمرینی بالای 10 سال دارم و حجمم زیاد شده به اضافه چربی
  قد 184 وزن 105 که چند ماهیه با رژیم وزن کم کردم و شدم 100 کیلو
  همینجور که احساس می کنم شکمم جمع شده؛ از سایز ماهیچها بدنمم داره کم میشه و شوهانم و بازوهام روز به روز تحلیل میرن. اگه بخام رژیم سختر کنم مطمعنا بازم سایز از دست میدم
  اگرم رژیم سخت نکنم که شکم و چربیا تغییری درش ایجاد نمیشه. خلاصه که با اطلاعاتی که خودم داشتم و نظر دوستان که از شر این چربیها خلاص شم و سایز کم نکنم در کنارش. 10 تا ترنبولون با 10 تا استنازول ورداشتم
  خواستم نظرتون بپرسم واجبه این دو رو باهم بزنم
  یا اول ترنبولون برم بعد چند ماه استنازول بزنم؟! آیا تاثیرش کم نمیشه اگه از ترنبولون خالی استفاده کنم. لطفا کمکی کنین ممنونم ازتون سپاس🌹

  1. 66 مارکت گفت:

   سلام دوست عزیز، شما نیاز به برنامه تمرینی و تغذیه دارین که با توجه به شرایط بدنی فعلی، توسط مربی باتجربه، تنظیم شده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *