استروئید

طریقه و نحوه تزریق سوستانون 

طریقه و نحوه تزریق سوستانون در بدنسازی

در این مقاله طریقه و نحوه تزریق سوستانون را به طور کامل شرح داده ایم؛ اگر در دوره های بدنسازی هستید، لازم است زمان، محل و نحوه تزریق آمپول سوستانون را به خوبی تشخیص دهید. گروهی از ورزشکاران تزریق سوستانون را در سرشانه و بعضی دیگر در بازو انجام می دهند اما سوال اینجاست که بهترین محل تزریق کجاست؟

این مقاله‌ی علمی، صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر ورزشکاران تهیه شده است و 66 مارکت، تزریق دارو را بدون تجویز پزشک تایید نمی کند.

بهترین محل تزریق سوستانون

تزریق سوستانون در اندام های مختلف بدن بسیار شایع است و بسیاری از کسانی که به تازگی مصرف آن را آغاز کرده اند، می خواهند بدانند نحوه تزریق سوستانون در بازو و سرشانه چگونه است.

محل تزریق آمپول سوستانون

اما باید بگوییم، بهترین محل تزریق سوستانون، در ناحیه باسن (یک چهارم بالائی باسن) است. ناحیه تزریق سوستانون به صورت عضله ای 7 الی 8 سانتی متر دور تر از قسمت استخوانی در مرکز باسن یعنی عضله مدیوس گلوتئوس قرار دارد.

بهترین محل تزریق سوستانون

در زمان تزریق سوستانون توجه داشته باشید که تزریق عضله ای به ران، برای نوزادان و کودکان مناسب است و بدنسازان و افراد بالغ نباید سوستانون را در هیچ ناحیه ای به غیر از باسن تزریق کنند.

اگر چه تزریق سوستانون در بازو یا سینه (عضله پکتورال)، بسیار شایع است، اما سینه، سرشانه و بازو به عنوان محل تزریق سوسوتانون، توصیه نمی شوند؛ زیرا به دلیل تجمع اعصاب و رگهای خونی احتمال آسیب افزایش می یابد.

آمپول مناسب تزریق عضله ای سوستانون

سرنگ مناسب برای تزریق سوستانون

انتخاب سرنگ مناسب برای تزریق عضلانی سوستانون بسیار مهم است. لازم است حجم سرنگ حداقل 3 سی سی باشد و شماره سوزن 22 یا 23 باشد. سرسوزن با شماره های کمتر، ضخیم تر و برعکس سرسوزن هایی که شماره بالاتری دارند نازک تر هستند. به طور مثال، سرنگ های انسولین سرنگ هایی با سوزن های خیلی نازک 25 و 27 هستند که مناسب تزریق سوستانون نیست.

در سراسر دنیا، سر سوزن سرنگ ها در رنگ های مختلف تولید می شوند و هر رنگ نشان دهنده شماره سرسوزن است. مثلا، شماره سرسوزن آبی رنگ، 23 می باشد.

طریقه تزریق سوستانون

نحوه تزریق سوستاتون در بدنسازی

سوالی مشترک اغلب افرادی که به تازگی استفاده از استروئیدهای تزریقی را آغاز کرده اند این است که سوستانون را چگونه تزریق کنیم؟ و طریقه تزریق امن بدون آسیب به رگ و عصب، چگونه است؟

 نحوه تزریق آمپول سوستانون در بدنسازی به صورت ایمن به ترتیب انجام مراحل زیر انجام می شود:

 دو پنبه الکلی یا پد الکی آماده کنید و از یک پد برای استریل کردن محل تزریق سوستانون و از دیگری برای تمیز کردن قسمت بالایی ویال (شیشه آمپول) استفاه کنید.

پد الکلی برای تزریق سوستانون

سرنگ را از بسته بندی خارج کنید و با سرسوزن سبز رنگ، حدود 2 سی سی هوا داخل سرنگ بکشید و این هوا را داخل ویال شیشه ای سوستانون خالی کنید. با این روش کشیدن آمپول روغنی در سرنگ ساده تر می شود.

طریقه تزریق سوستانون این گونه است که با کشیدن مایع داخل آمپول در سرنگ، آن را به اندازه یک چهارم تا نیم سی سی بیشتر از مقدار دارو و با توجه به نشانگر روی سرنگ پر می کنید. برای این کار، چند ضربه با انگشت بزنید تا حباب های هوا بالا بیایند.

سوزن را از آمپول شیشه ای بیرون آورده و مجددا سرنگ را بالا بگیرید و چند ضربه بزنید تا هوای باقی مانده بالا بیاید.

یک سوزن نو  آبی رنگ به سرنگ وصل کنید این سایز سوزن، مناسب تزریق این آمپول در عضله است. توجه داشته باشید که خیلی مهم است که سرنگ های مورد استفاده برای تزریق به هیچ عنوان با دست یا محیط تماس نداشته باشند و به صورت کاملا استریل مورد استفاده قرار بگیرند. اگر سوزن با دستتان تماس پیدا کرد، آن را با الکل ضد عفونی نکنید، بلکه سرنگ دیگری را از داخل بسته بندی خارج کرده و سرنگ قبلی را دور بیاندازید.

محل تزریق (یعنی باسن) را با الکل ضد عفونی کنید.

سرنگ را بالا بگیرید و با فشار بسیار آهسته به پیستون، حباب های هوای باقی مانده را خارج نمایید به گونه ای که یک قطره کوچک از سوستانون روغنی از سر سوزن بیرون بزند.

اجازه دهید قطره خارج شده از سر سوزن به پایین لغزیده و سطح سوزن را روغنکاری کند؛ با این شیوه، تزریق در عضله راحت تر خواهد بود.

سوزن را مانند یک “دارت پرتابی”، در دست خود بگیرید و با دو انگشت دست دیگر محل تزریق را کمی بکشید و نگه دارید. سوزن را عمیق فرو کنید و پیستون سرنگ را کمی بیرون کشیده و مطمئن شوید که سوزن به رگ خونی نرسیده باشد. نشانه برخورد سرنگ به رگ خونی این است که اگر سوزن به رگ برخورد کند، خون وارد سرنگ می شود. همانطور که شرح داده ایم، سوستانون یک آمپول برای تزریق درون عضله می باشد.

بعد از آن به آرامی سوستانون را تزریق کنید؛ توجه داشته باشید که اگر سرنگ را سریع تخلیه کنید، این عمل موجب درد عضله در روزهای بعدی خواهد شد.

سوزن را به سرعت از عضله باسن، خارج کرده و با پنبه الکلی، محل تزریق را فشار داده و ماساژ دهید.

 

نحوه تزریق سوستانون

این مقاله‌ی علمی، صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر ورزشکاران تهیه شده است و 66 مارکت، تزریق دارو را بدون تجویز پزشک تایید نمی کند.

 منبع : استروئید

شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را در زمینه موارد ذکر شده، در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید:

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *