اخبار ورزشی

مسابقات جهانی ازبکستان 2021

رضا نوری آرا قهرمان اورال مسابقات جهانی ازبکستان 2021

رضا نوری آرا قهرمان اورال مسابقات جهانی ازبکستان 2021

رضا نوری آرا قهرمان اورال مسابقات جهانی ازبکستان در سال 2021 شد. او در این مسابقه خوش درخشید و موفق به کسب مدال طلا در مقام اول، مدال طلا و تندیس طلایی اورال مسابقات جهانی ازبکستان 2021 شد. رضا نوری آرا برای سومین بار در سطح جهانی در جایگاه اورالی قرار گرفت و برای کشورمان ایران، افتخار آفرینی کرد. 

 

رضا نوری آرا بدنساز- قهرمان مسابقات جهانی ازبکستان 2021

رضا نوری آرا بدنساز ایرانی، قهرمان مسابقات جهانی ازبکستان 2021 شد. او برای سومین بار در مسابقات جهانی، موفق به کسب مقام اول و کسب مقام اورالی گردید.

پیش از این در سال 2013 اورال مسابقات جهانی مجارستان و در سال 2014 اورال مسابقات جهانی هندوستان شده و در هر دو رقابت، برنده مدال طلای مقام اول و مدال طلای اورال به همراه تندیس اورالی شده بود. به این ترتیب نام رضا نوری آرا برای سومین بار با کسب جایگاه اورالی، MR.UNIVERSE به معنی ” آقای سال پرورش اندام جهان” در مسابقات جهانی درخشید.

رضا نوری آرا اورال جهان مسابقات ازبکستان2021

پشت پرده مسابقات بدنسازی ازبکستان

اعزام به مسابقات بدنسازی ازبکستان توسط تیم ایران متشکل از 19 بدنساز ایرانی انجام شد. رضا نوری آرا بعد از حضور در وزن کشی مسابقات تاشکند ازبکستان، برای رقابت در دسته 100 کیلو انتخاب گردید. این بدنساز ایرانی، با آمادگی بدنی بالا در تاریخ 1400/07/14، بر روی استیج حاضر شد و برنده مدال طلا دسته 100 کیلو شد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، وی از حجم و چگالی بالای عضلانی برخوردار است.

رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021 (9)

نقطه قوت او در ناحیه سرشانه، تقارن عضلانی و تفکیک بالای عضله به ویژه در چهارسر ران است. می توان گفت در میان شرکت کنندگان این رقابت تنها کسی بود که با بدنی کامل و بی نقص برای کسب اورالی حاضر شد. علاوه براین، پیشرفت رضا نوری آرا در مقایسه با قهرمانی در مسابقات جهانی پیشین، قابل توجه بود. در ادامه تصاویر مرحله نهایی اورالی مسابقات پرورش اندام ازبکستان را مشاهده می کنید:

رضا نوری آرا - قهرمان بدنساز ازبکستان 2021

مدال طلا و تندیس مستریونیورس مسابقات جهانی 2021 :

قهرمان مسابقات جهانی ازبکستان 2021 (رضا نوری آرا)

 

نتایج مسابقات بدنسازی تاشکند ازبکستان 2021

مسابقات بدنسازی تاشکند ازبکستان سال 2021 با حضور صدها بدنساز از کشورهای مختلف، در شهر زیبای تاشکند برگزار شد. زمان برگزاری این رقابت بزرگ و پرشور در تاریخ (01st-07th octobr 2021) میلادی مصادف با تاریخ (1400/07/09 الی 1400/07/15 شمسی) بود. این مسابقات در دسته های وزنی مختلف و در رشته های متعدد برگزار گردید. رضا نوری آرا روز چهارشنبه 14 مهر روی استیج مسابقات حاضر شد.

در ادامه جدول اعلام نتایج مسابقات WBPF برای تیم ایران را مشاهده می کنید. رقابت های جهانی WBPF تاشکند، نتایج خوبی برای تیم ایران به دنبال داشت:

 

جدول اعلام نتایج مسابقات جهانی WBPF ازبکستان برای تیم ایران :

نام قهرمان عنوان قهرمانی مدال / تندیس
رضا نوری آرا اورال ازبکستان- ( آقای سال 2021 پرورش اندام جهان) کسب مدال طلا و تندیس اورال
رضا نوری آرا مقاوم اول دسته 100 کیلو بیلدینگ کسب مدال طلا
حسین تاجیک مقام سوم پیشکسوتان مدال برنز
رضا زرگر مقام سوم وزن 75 کیلو بیلدینگ مدال برنز
مرتضی آریایی نژاد مقام اول وزن 80 کیلو بیلدینگ بزرگسالان مدال طلا
سهیل خبازی مقام چهارم 85 کیلو بیلدینگ و نفر چهارم پیشکسوتان
جمشید بحرانی مقام پنجم وزن 90 کیلو بیلدینگ
آرش سلطانی مقام سوم وزن مثبت 100 کیلو بیلدینگ مدال برنز
علی صادقی مقام اول بادی کلاسیک دسته سوم مدال طلا
قاسم شنوا مقام دوم، دسته سوم بادی کلاسیک مدال نقره
محمد جلال مقام اول دسته چهارم بادی کلاسیک مدال طلا
میلاد قده بیگلو مقام دوم دسته چهارم بادی کلاسیک مدال نقره
حسین رضا پور مقام سوم، دسته چهارم بادی کلاسیک مدال برنز
محسن منصف مقام پنجم فیزیک دسته سوم فیزیک
محمد نجفعلی پور مقام چهارم دسته چهارم فیزیک

 


مستر المپیا  نتایج مسترالمپیا 


رضا نوری آرا اورال و آقای سال مسابقات جهانی ازبکستان 2021

رضا نوری آرا علاوه بر کسب مقام اول دسته 100 کیلو، اورال و آقای سال مسابقات جهانی ازبکستان نیز شد. رقابت اورالی بدنسازی برای انتخاب آقای سال مسابقات جهانی ازبکستان 2021، بعد از پایان رقابت های هر دسته برگزار شد. به این ترتیب که بعد از اعلام نتایج نفرات برتر هر دسته، لیست نفرات اول برنده برای دعوت به مرحله فینال مشخص شد.

مطابق روال هر دوره از مسابقات، مرحله فینال برای تعیین اورال مسابقات جهانی برگزار می شود. طی این رقابت که در میان نفرات اول دسته های مختلف وزنی (212 پوند، سنگین وزن و …) بود، رضا نوری آرا اورال و آقای سال مسابقات جهانی ازبکستان اعلام شد.

رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021

وی با کسب جایگاه اورالی به مقام MR.UNIVERSE 2021 به معنی ” آقای سال پرورش اندام جهانمسابقات جهانی ازبکستان در سال 2021 دست یافت. نوری آرا بار دیگر با دست پر و عنوان بهترین مرد بدنساز سال به کشور بازگشت و دو مدال طلای خوش رنگ “مقام اول قهرمانی” و “مقام اورالی” به همراه تندیس طلایی مسابقات ازبکستان را از آن خود کرد.

رضا نوری آرا بی شک در حال طی کردن مسیر رشد و پیشرفت است و آینده درخشانی برای او پیش بینی می شود. آرزومند موفقیت نماینده خوب کشورمان در مسابقات پیش رو هستیم.

رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021 (5)

 

فیلم آماده سازی پیش از مسابقات جهانی :

رضا نوری آرا که یکی از بدنسازان حرفه ای ایران است. در یکی از مصاحبه هایی که با او داشتیم گفت: رژیم گرفتن اینطور نیست که بدن و روان ما سختی بکشد، لازم است از این مسیر و رژیم لذت ببریم و این واقعا همان کاری بود که او انجام میداد. او هرگز در رژیم سختی نمی کشید و نحوه تغذیه اش به گونه ای بود که از غذا خوردن  لذت می برد و در فصل مسابقات، فشار رژیم او را خسته نمی کرد. نوری آرا در دوران اوج، استایل خیره کننده، حجیم، کات و شاداب داشت!

 

تصاویر مربوط به مسابقات جهانی بدنسازی ازبکستان 2021:

رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021 (10)

رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021 (8) رضا نوری آرا - reza nooriara- قهرمان اورال مسابقات تاشکند ازبکستان 2021 (8)

 منبع :

  • ویکی پدیا
  • سایت musclememory
  • فدراسیون پرورش اندام ازبکستان
  • بشیر آنلاین
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *